یكی دیگر از نشانه های پیشرفت، سراسیمگی، عصبانیت و شدت عمل دشمن است.


اگر نظام اسلامی پیشرفت نداشت، دشمنان تا این حد سراسیمه و عصبانی نمی شدند.

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان در سخنان مهمی ضمن ارائه تحلیلی جامع از حركت رو به جلو و پیشرفتهای شگرف ملت ایران بعد از گذشت 34 سال و چالش های پیش روی او، نگاه بلندمدت در مسیر حركت به سوی آرمانها و اهداف نظام اسلامی را بسیار ضروری دانستند و تأكید كردند:

ایمان به اسلام، عزم راسخ، تكیه به مردم و حفظ و تقویت روحیه امید، عوامل اصلی استمرار حركت رو به جلو و رسیدن به موفقیتهای بزرگتر و عبور از موانع و سختی های مقطعی است.


رهبر انقلاب اسلامی، نگاه بلندمدت به مسائل مدیریتی و تشكیلاتی و همچنین اهداف و آرمانهای نظام را از لوازم مهم حركت مستمر و صحیح به سوی اهداف تعیین شده نظام اسلامی برشمردند و افزودند:

در نگاه بلندمدت، نسبت به اهداف، دشمن و مسیر حركت، شناخت درستی وجود دارد و بر همین اساس، سختی ها و فراز و نشیب ها قابل پیش بینی است.


حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند:

اگر در دوران مبارزه، چنین نگاه بلندمدتی وجود نداشت، قطعاً مبارزه به شكست منتهی می شد اما امام بزرگوار (ره) با ایمان و استقامت و استحكام روحی و امید به آینده، ایستاد و سرانجام مبارزه با همه سختی های خود، به پیروزی رسید.


ایشان شرایط كنونی را نسبت به دوران مبارزه، به مراتب دشوارتر و پیچیده تر توصیف  كردند و افزودند:

در این شرایط باید از نگاههای كوتاه مدت و مقطعی دوری و با ایمان به اسلام و تكیه به مردم و روحیه امیدوارانه، استمرار حركت رو به جلو را تضمین كرد.


رهبر انقلاب اسلامی یكی از وظایف علما و روحانیون را حفظ و تقویت روحیه امید در مردم بویژه جوانان دانستند و تأكید كردند:

باید دائماً در كوره امید دمیده شود، بخصوص كه نشانه های امید فراوان است.


حضرت آیت الله خامنه ای یكی از نشانه های امید را، استمرار موفقیت های روزافزون ملت ایران ارزیابی و خاطرنشان كردند:

عظمت كنونی و مركزیت فكری ملت ایران در دنیای اسلام، تسلط گفتمان دینی در كشور، پیشرفتهای علمی و فناوری، نفوذ سیاسی و بین المللی نظام اسلامی و اقدامات زیربنایی عدالت محور در كشور، دستاوردهای شگرفی است كه قبل از انقلاب اسلامی و یا در ابتدای پیروزی آن، غیرقابل تصور بود.


ایشان این دستاوردها را نشان دهنده پیشرفت نظام اسلامی دانستند و افزودند:

یكی دیگر از نشانه های پیشرفت، سراسیمگی، عصبانیت و شدت عمل دشمن است.


رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند:

اگر نظام اسلامی پیشرفت نداشت، دشمنان تا این حد سراسیمه و عصبانی نمی شدند.


حضرت آیت الله خامنه ای، موضوع هسته ای را یكی از چالش های پیش روی نظام اسلامی برشمردند و خاطرنشان كردند:

البته این چالش به زیان ما نبوده و نخواهد بود.


ایشان با اشاره به نشست اخیر جمهوری اسلامی ایران و 1 + 5 در آلماتی قزاقستان افزودند:

در این دیدار غربی ها كار مهمی انجام ندادند كه از آن تعبیر به دادن امتیاز شود بلكه آنها فقط به بخشی از حقوق ملت ایران، اعتراف كوچكی كردند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه غربی ها در نادیده گرفتن صحبت ها و یا توافقات خود، تأكید كردند:

برای سنجش صداقت غربی ها در نشست اخیر با ایران، باید منتظر اجلاس بعدی بود.


حضرت آیت الله خامنه ای تحریم ها را یكی دیگر از چالش ها برشمردند و در تبیین علت آن گفتند:

بهانه تحریم ها به ظاهر موضوع هسته ای است اما علت اصلی آن یك هدف بلندمدتی است كه غربی ها به دنبال آن هستند.


ایشان، رودررو قرار دادن مردم در مقابل نظام اسلامی را هدف اصلی از تحریم ها دانستند و افزودند:  

امید غربی ها این بود كه با فشار آوردن به مردم، آنها در مقابل نظام قرار گیرند اما آنچه كه در 22 بهمن امسال اتفاق افتاد برخلاف آرزو و خواسته آنها بود.


رهبر انقلاب اسلامی، حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را موضوعی بزرگ و مهم برشمردند و خاطرنشان كردند:

برآوردهای دقیق و بررسی های افراد خبره و صاحب تجربه نشان می دهد كه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نسبت به سالهای گذشته بیشتر، متراكم تر، گرم تر و با نشاط تر بوده است.


حضرت آیت الله خامنه ای با طرح این سئوال كه چنین حضوری بخصوص حضور شاداب مردم، با وجود مشكلات اقتصادی، آن هم بعد از گذشت 34 سال از انقلاب اسلامی، چه معنایی دارد؟ افزودند:

معنای این حضور پرصلابت در واقع پاسخ ملت ایران به آنچه كه آنها «تحریم های فلج كننده» می نامیدند، بود و تأثیر این حضور، در میدانهای بین المللی نیز مشهود است.

۱۳۹۱/۱۲/۱۷

دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب
طبقه بندی: سخن ولایت،
برچسب ها: دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب، سخنان مقام معظم رهبری، بیانات مقام معظم رهبری، سخنان ولایت، سخن ولایت، سخنان رهبر انقلاب اسلامی، بیانات رهبر انقلاب اسلامی، سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، سخنان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، صدا و سیما، آیت الله مهدوی کنی، مسائل مربوط به صدا و سیما، مسئولان صدا و سیما، فشار غرب بر ایران، رادیو دارو، راکتور تحقیقاتی تهران، اورانیوم بیست درصد، تحریک افکار عمومی، رئیس جمهور آمریکا، رئیس جمهور ترکیه، رئیس جمهور برزیل، فناوری غنی سازی اورانیوم، انتخابات ریاست جمهوری در چهارچوب قانون، عنایت پروردگار، رضای الهی، مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتی مردم، سیاستهای اقتصادی، حل مشکل گرانی، تلاش، برنانه ریزی، راهپیمایی 22 بهمن 1392، آرزوی غرب، حضور شاداب مردم، تحریم های فلج کننده بر ضد ایران، پاسخ ملت ایران، انتخابات سال آینده ریاست جمهوری در ایران، حرکت انتخاباتی، فضل پروردگار، آزادترین انتخابات در دنیا، اشکال نظام اسلامی، دموکراسی های دنیا، صلاحیت کاندیداها، برسی صلاحیتهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ریاست جمهوری، عصبانیت دشمن، سراسیمگی دشمن، زبان، چالش های پیش روی نظام اسلامی، 5+1، نشست اخیر 5+1 با جمهوری اسلامی ایران در آلماتی قزاقستان، موضوع هسته ای ایران، اهداف بلند مدت، تحریم ها بر ضد ایران، دنیای اسلام، گفتمان دینی در کشور، عدالت محوری، انقلاب اسلامی، پیشرفتهای علمی و فناوری، نفوذ سیاسی و بین المللی نظام اسلامی، ایمان به اسلام، عزم راسخ، امید، موفقیتهای بزرگ، عبور از موانع، سختی ها، پیشرفتهای شگرف ملت ایران، اهداف نظام اسلامی، حرکت رو به جلو، تقویت امید، آرمانهای نظام اسلامی، حرکت مستمر به سوی هدف، دشمن، شناخت درست، فراز و نشیب ها، امام خمینی (ره)، استقامت، استحکام روحی، امید به آینده، پیروزی،
دنبالک ها: سایت مقام معظم رهبری،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات