اینكه برخی تلاش دارند، بررسی صلاحیت ها در انتخابات را به عنوان یك اشكال نظام اسلامی مطرح كنند، سخن غیرفنی و ناشیانه ای است زیرا بررسی صلاحیت كاندیداها و عبور آنها از صافی های قانونی، در دموكراسی های دنیا وجود دارد.

 

باید در انتخابات، افرادی حضور یابند كه دارای صلاحیت ها و حد و اندازه های لازم برای مسئولیت ریاست جمهوری باشند.

 

اعضای شورای نگهبان باید همانگونه كه تا به حال براساس قانون عمل كرده اند، در انتخابات ریاست جمهوری نیز در چارچوب قانون عمل كنند و در نهایت هر فردی كه براساس ضوابط قانونی، از این صافی عبور كرد، می تواند وارد انتخابات شود.


امیدواریم با عنایت پروردگار، منتخب مردم هم، فردی باشد كه مایه رضای الهی باشد و مردم را به آرزوهای بزرگ آنها از انقلاب اسلامی، نزدیك كند.

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

رهبر انقلاب اسلامی، حضور مردم در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری را نیز نقش آفرین و تأثیرگذار خواندند و تأكید كردند:

در آن زمان هم، به اذن خداوند و به فضل پروردگار دلهای مردم به سمت حركت انتخاباتی تمایل پیدا خواهد كرد.


حضرت آیت الله خامنه ای، انتخابات در نظام جمهوری اسلامی را یكی از بهترین، آزادترین و استانداردترین انتخابات در دنیا برشمردند و افزودند:

اینكه برخی تلاش دارند، بررسی صلاحیت ها در انتخابات را به عنوان یك اشكال نظام اسلامی مطرح كنند، سخن غیرفنی و ناشیانه ای است زیرا بررسی صلاحیت كاندیداها و عبور آنها از صافی های قانونی، در دموكراسی های دنیا وجود دارد.


ایشان هدف از بررسی صلاحیت كاندیداها در انتخابات را عرضه افراد دارای شرایط لازم و متناسب با میل و رغبت مردم در انتخابات دانستند و خاطرنشان كردند:

باید در انتخابات، افرادی حضور یابند كه دارای صلاحیت ها و حد و اندازه های لازم برای مسئولیت ریاست جمهوری باشند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسئولیت سنگین شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، افزودند:

اعضای شورای نگهبان باید همانگونه كه تا به حال براساس قانون عمل كرده اند، در انتخابات ریاست جمهوری نیز در چارچوب قانون عمل كنند و در نهایت هر فردی كه براساس ضوابط قانونی، از این صافی عبور كرد، می تواند وارد انتخابات شود.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید برلزوم پرشور بودن انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان كردند:

امیدواریم با عنایت پروردگار، منتخب مردم هم، فردی باشد كه مایه رضای الهی باشد و مردم را به آرزوهای بزرگ آنها از انقلاب اسلامی، نزدیك كند.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم نیز اشاره كردند و گفتند:

برخی از این مشكلات اقتصادی ناشی از تحریم ها است و برخی هم مربوط به مدیریت ها و سیاست های اقتصادی است اما نكته مهم این است كه این مشكلات قابل حل هستند.


حضرت آیت الله خامنه ای افزودند:

من به مسئولان برای حل موضوع گرانی توصیه مؤكد كرده ام و اكنون آنها باید گزارش دهند كه چه كرده اند؟

 

ایشان تأكید كردند:

مسئولان باید برای حل این مشكلات، برنامه ریزی و تلاش كنند زیرا این مشكلات قطعاً قابل حل هستند.


رهبر انقلاب اسلامی برخی از چالش های پیش روی نظام اسلامی از جمله تحریم ها بویژه ممنوعیت واردات برخی كالاها را به نفع كشور دانستند و افزودند:

نتیجه این تحریم ها، بازگشت به خود و جوشش از درون است همانگونه كه درخصوص اورانیوم بیست درصد مورد نیاز راكتور تحقیقاتی تهران، اتفاق افتاد.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تولید رادیو دارو در راكتور تحقیقاتی تهران و فشار غربی ها در خصوص اورانیوم بیست درصد به منظور تسلیم شدن ایران در مقابل خواسته های آنها خاطرنشان كردند:

دشمنان ملت ایران به دلیل نشناختن ملت ایران و اشتباههای محاسباتی، در این قضیه راههای پرپیچ و خم و عجیب و غریبی را پیشنهاد دادند كه احتمال رسیدن اورانیوم بیست درصد از این راهها، صفر بود و بر همین اساس نظام اسلامی زیر بار این پیشنهادها نرفت.


ایشان افزودند:

آنها برای تحریك افكار عمومی دنیا و دوستان ایران، یك طراحی دیگر كردند و رئیس جمهور امریكا از رؤسای جمهور تركیه و برزیل درخواست كرد وساطت كنند تا ایران یك راه حل میانه ای را بپذیرد.


رهبر انقلاب اسلامی گفتند:

من همان موقع به مسئولان گفتم كه پیگیری این راه حل اشكالی ندارد اما بدانید كه امریكاییها، آن را قبول نخواهند كرد و همانطور هم شد.


حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند:

امریكاییها می خواستند به افكار عمومی دنیا القاء كنند كه ایران راه حل های منطقی را هم قبول نمی كند اما آنچه كه اتفاق افتاد، اثبات واقعیت مهم غیرمنطقی بودن خود امریكاییها بود.


ایشان از این موضوع نتیجه گیری كردند، همانگونه كه تحریم، در قضیه اورانیوم 20 درصد باعث شد تا متخصصان جوان كشور با اتكاء به دانش و تواناییهای خود به فناوری اورانیوم بیست درصد و تبدیل آن به صفحه های سوخت دست یابند، در موارد دیگر نیز می توان از فشارها، به نفع كشور استفاده كرد.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریم ها واقعیت دیگری را نیز بیان كردند.

ایشان افزودند:

واقعیت این است كه كشورهایی كه امروز ملت ایران را تحت تحریم قرار داده اند، خودشان گرفتار مشكلات اقتصادی به مراتب سخت تر، سنگین تر و غیرقابل حل هستند.


حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند:

امریكا و اروپا اكنون،  بین دو محظور قرار گرفته اند و در حال حركت به سمت استهلاك نیروی اقتصادی  هستند.


ایشان افزودند:

غربی ها علاوه بر مشكلات اقتصادی خود، گرفتار برخی مشكلات ناشی از تحریم ایران نیز شده اند، این در حالی است كه آنها برای مشكلات خود راه حل ندارند اما ایران برای مشكلات اقتصادی خود راه حل دارد.


رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی این بخش از سخنان خود با تأكید بر لزوم تقویت بیش از پیش روحیه امید در میان مردم، خاطرنشان كردند:

اگر اعتقاد قلبی واقعی داشته باشیم كه همه امور به دست خداوند متعال است و او حاضر، ناظر، مجیب و سامع است، همه دغدغه ها و مشكلات برطرف خواهد شد، بخصوص كه نظام اسلامی دارای عزم راسخ، مردم خوب و با ایمان، اهداف روشن و راه معین است.


حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با تبریك انتخاب مجدد آیت الله مهدوی كنی به ریاست مجلس خبرگان، به مباحث مطرح شده در نشست اخیر خبرگان بویژه مسائل مربوط به صدا و سیما اشاره كردند و افزودند:

حساسیت نمایندگان مجلس خبرگان به مسائل مهم كشور و موضوعاتی همچون صدا و سیما بسیار مهم و لازم است و باید ادامه پیدا كند.


ایشان سازمان صدا و سیما را یك مجموعه پیچیده فنیِ هنریِ سیاسیِ سازمانی خواندند و خاطرنشان كردند: مسئولان صدا و سیما افرادی خوب، متدین و پایبند به ارزشها هستند اما توقعات و انتظارات نیز از صدا و سیما بسیار بالاتر است.


رهبر انقلاب اسلامی برآورده شدن انتظارات از صدا و سیما را منوط به نگاه بلندمدت مسئولان آن و پرهیز از نگاههای مقطعی و كوتاه مدت دانستند.

۱۳۹۱/۱۲/۱۷

دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب
طبقه بندی: سخن ولایت، انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب، سخنان مقام معظم رهبری، بیانات مقام معظم رهبری، سخنان ولایت، سخن ولایت، سخنان رهبر انقلاب اسلامی، بیانات رهبر انقلاب اسلامی، سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، سخنان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، صدا و سیما، آیت الله مهدوی کنی، مسائل مربوط به صدا و سیما، مسئولان صدا و سیما، فشار غرب بر ایران، رادیو دارو، راکتور تحقیقاتی تهران، اورانیوم بیست درصد، تحریک افکار عمومی، رئیس جمهور آمریکا، رئیس جمهور ترکیه، رئیس جمهور برزیل، فناوری غنی سازی اورانیوم، انتخابات ریاست جمهوری در چهارچوب قانون، عنایت پروردگار، رضای الهی، مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتی مردم، سیاستهای اقتصادی، حل مشکل گرانی، تلاش، برنانه ریزی، راهپیمایی 22 بهمن 1392، آرزوی غرب، حضور شاداب مردم، تحریم های فلج کننده بر ضد ایران، پاسخ ملت ایران، انتخابات سال آینده ریاست جمهوری در ایران، حرکت انتخاباتی، فضل پروردگار، آزادترین انتخابات در دنیا، اشکال نظام اسلامی، دموکراسی های دنیا، صلاحیت کاندیداها، برسی صلاحیتهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مسئولیت ریاست جمهوری، عصبانیت دشمن، سراسیمگی دشمن، زبان، چالش های پیش روی نظام اسلامی، 5+1، نشست اخیر 5+1 با جمهوری اسلامی ایران در آلماتی قزاقستان، موضوع هسته ای ایران، اهداف بلند مدت، تحریم ها بر ضد ایران، دنیای اسلام، گفتمان دینی در کشور، عدالت محوری، انقلاب اسلامی، پیشرفتهای علمی و فناوری، نفوذ سیاسی و بین المللی نظام اسلامی، ایمان به اسلام، عزم راسخ، امید، موفقیتهای بزرگ، عبور از موانع، سختی ها، پیشرفتهای شگرف ملت ایران، اهداف نظام اسلامی، حرکت رو به جلو، تقویت امید، آرمانهای نظام اسلامی، حرکت مستمر به سوی هدف، دشمن، شناخت درست، فراز و نشیب ها، امام خمینی (ره)، استقامت، استحکام روحی، امید به آینده، پیروزی،
دنبالک ها: سایت مقام معظم رهبری،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic