تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391 | 07:31 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

عاشقانه.عشقولانه.عشق.رویایی

«ازدواج ممنوع»

«دکتر شاهین فرهنگ»

کسانی که ما توصیه می کنیم با آنها ازدواج نکنید.

اول: ازدواج با کسانی که سوء ظن یا پارانووید یا بدبینی بیمارگونه دارند.

کجا بودی؟ با کی بودی؟ کی آمدی؟ کی رفتی؟ چرا تیپ زدی؟ چرا ادکلان زدی؟ چرا آن طرف را نگاه کردی؟ کجایی؟ چکار می کنی؟ با موبایل با کی حرف می زدی؟

ازدواج با کسی که سوء ظن دارد شما را بیچاره خواهد کرد.

               برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

 

دوم: ازدواج با کسی که وسواس دارد

شش با شک می کند که آیا در را قفل کردم یا نه! تمیز شد یا نشد! پاک است یا نه! ازدواج با چنین افرادی انسان را دیوانه می کند. اما اگر کسی قبلا وسواس داشته و الان دیگه خوب شده ازدواج با او اشکالی ندارد.

 

سوم: ازدواج با کسانی که افسردگی حاد یا ماژور دارند.

از کجا بفهمیم کسی افسردگی حاد دارد؟ اگر کسی بیش از دو هفته روال طبیعی زندگی اش بهم بریزد. بیش از دو هفته الکی گریه می کند. میل به خودکشی پیدا کرده است. خواب و خوراکش مخطل شده. اصلا معلوم نیست چی میخورد و کی میخورد و کی می خوابد. و از هیچ چیزی لذت نمی برد. اگر کسی دو هفته چنین ویژگی را داشت دچار افسردگی ماژور هست که توصیه به ازدواج نمی کنیم.

 

چهارم: ازدواجهای احساسی ممنوع.

از کجا بدانیم که ازدواج ما احساسی است. اگر دیدی حاضر نیستی اطرافیانت بروند دربارة آن فرد تحقیق کنند. تحقیق نمی خواهد خوب است دیگه. اصرار بر این می کنید که پرس و جو نکنید. اگر چشمهایت را روی معایب طرف می بندی، می بینی عیب دارد ولی می گویی بی خیال! اگر می بینید ملاکهای لازم برای ازدواج با شما را ندارد و باز اصرار می کنید. اگر با کسی مشاوره صالح و خوب می کنی و او این ازدواج را توصیه نمی کند و شما باز روی حرف خودتان اصرار می کنید. مطمئنا تصمیم تو مبتنی بر احساس است و این ازدواج غلط است.

 

پنجم: ازدواج با معتادها، الکلی ها و رباخورها و هر آدمی که یک جایی از زندگی اش خراب است و ایراد دارد.

مگر اینکه آن ایراد اصلاح بشود و زمان ببرد و ببینیم که این اصلاح تثبیت شده است آن موقع آن اشکالی ندارد.

 

ششم: ازدواج با کسانی که قبلا نامزد داشته اند و یا ازدواج کرده اند و حالا به هم زده اند.

کسانی که دوست پسر یا دوست دختر داشته اند و حلا به هم زده اند. و ازدواج با کسانی که طلاق گرفته اند. البته این مورد یک استثناء هم دارد. ازدواج با این تیپ آدمها ممنوع مگر اینکه این آدم از آن کسی که با او دوست بوده یا شریک زندگی اش بوده یا با او نامزد یا عقد بوده و جدا شده زخم خورده باشد. باید ببینید آیا زخم او التیام پیدا کرده؟ باید ببینید آیا پی به اشتباهاتش در ازدواج قبلی یا ارتباطات قبلی اش برده؟ باید ببینید آیا هنوز ذهن او مثبت یا منفی درگیر آن آدم هست؟ باید ببینید چند درصد و چرا آن طرف را مقصر می داند. و آیا حاضر به پذیرش تقصیر خودش هست؟ اگر این موارد حل است این ازدواج اشکالی ندارد.

 

اگر به او گفتید چرا از او جدا شدی مثلا شما که سه سال با هم دوست بودید و دو سال هم عقد بودید و او شروع می کند هزار تا ایراد روی آن آدم می گذارد. این خیلی خطرناک است. که من دیده ام در اکثر قریب به اتفاق موارد دروغ می گویند. کسی که هزار تا ایراد روی طرف مقابل خودش می گذارد خودش هم هزار تا ایراد دارد. این آدم منصفی نیست. باید بگوید این ایرادها را او داشت و این ایرادها را من داشتم و نهایتا از هم جدا شدیم. باید ببینیم چقدر ایرادها و اشکالهای خودش را می پذیرد. و باید برویم سراغ آن نفر قبلی چه نامزدش بوده باشد و چه دوست پسر یا دوست دخترش بوده. آدرس و تلفن او را ازش بگیرید تا بروید با او صحبت کنید. ببینم این همه تقصیری که تو داری گردن او می اندازی، بروم ببینم آیا حرفهای او هم همین است؟ و بعد ذهن و دل ما چقدر مثبت یا منفی درگیر آن آدم است.

 

درگیری مثبت: دو سال است که از هم جدا شده اند و میگه می دانی هنوز فکر می کنم دوستش دارم! توصیه نمی کنیم با این آدم ازدواج کنید. چون شریک زندگی شما می شود ولی ذهن و دلش یک جای دیگر درگیر است.

 

درگیری منفی: دو سال است از هم جدا شده اند ولی هر وقت اسم آن می آید شروع می کند به بد و بیراه گفتن به او. باز هم توصیه به ازدواج نمی کنیم. چون این آدم سراپا تنفر است. با تنفر می خواهد بیاید شریک زندگی تو بشود؟ ذهن و دل او باید طرف مقابل را کاملا کنار بگذارد. چه مثبت و منفی. اگر مواردی که گفتم رعایت بشود ازدواج با این دوستان هیچ مشکلی ندارد. ولی اگر رعایت نشود توصیه به چنین ازدواجی نمی کنیم.
طبقه بندی: ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)،
برچسب ها: ازدواج موفق، دکتر شاهین فرهنگ، ازدواج ممنوع، با چه کسانی ازدواج نکنیم؟، ازدواجهای خطرناک، توصیه به ازدواج، سوء ظن در ازدواج، وسواس در ازدواج، دوست پسر، دوست دختر، روابط دختر و پسر، اعتیاد، مشروبات الکلی، ربا، رباخور، ازدواج با رباخور، ازدواج با آدم الکلی، افسردگی، افسردگی حاد، افسردگی ماژور، نامزدی، دوران عقد، دوران نامزدی، ازدواج با مطلقه، طلاق، شریک زندگی، ملاکهای لازم برای ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج، ازدواج احساسی، لذت، گریه، ادکلن،
دنبالک ها: خانه تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic