تاریخ : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 | 12:53 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

فوری‌ترین اقدام اقتصادی‏ام، توجه به وضعیت اقتصادی 5 دهک پایین‌ جامعه است

حضور هاشمی در انتخابات موجب شکست سنگین‌تر از انتخابات 84 می‌شود

به فضل الهی به پیروزی در انتخابات امیدواریم

مهمترین ضعف دولت فاصله گرفتن از مبانی ارزشی خود در برنامه‌ریزی‌ها بود

وی در این سخنان با اشاره به حضور متنوع کاندیدا ‌ در انتخابات آتی و با بیان اینکه کاندیدای انتخابات آتی با انگیزه‌های مختلفی وارد صحنه سیاسی کشور شده‌اند، گفت: می‌توان نوع نگرش نامزدهای انتخابات را در بررسی نقاط ضعف و قوت دولت بررسی کرد چرا که برخی از این مباحث شبیه به هم است.

لنكرانی با بیان اینكه این اتفاقات ما را یاد انتخابات مجلس نهم می‌اندازد، افزود: در آن دوره که جبهه پایداری شعار عقلانیت، معنویت و عدالت را حول محور ولایت کرده‌اند و سایر گروه‌ها شعارهای دیگری داشتند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌ است دولت آینده باید نقاط مثبت این دولت‌های گذشته را منهای نقاط ضعفش را داشته باشد، تصریح کرد: برخی‌ها پرکاری و احیای شعارهای انقلاب را نقاط قوت دولت می‌دانند و یا برخی دیگر می‌گویند که دولت به شعارهای انقلاب خیانت کرده است.

به گفته وزیر بهداشت دولت نهم مهمترین ضعف دولت این بوده که در برنامه‌ریزی‌ها مبانی و ارزشی خود فاصله گرفته است.

لنکرانی با بیان اینکه برخی‌ها در فتنه 88 پشتیبان و حامی اغتشاش‌گران بوده‌اند، خاطرنشان کرد: افرادی که پشتیبان فتنه 88 بودند می‌خواهند با یک بازآرایی مجدد و در لایه‌های مختلف در انتخابات 92 تاثیرگذار باشند.

کاندیدای احتمالی دولت یک موضع‌گیری علنی بر علیه فتنه نداشت

لنکرانی ادامه داد: کاندیدای احتمالی دولت  حتی یک موضع‌گیری علنی بر علیه اغتشاشات و جریانات معارض سال 88 نداشت.بنابراین نقطه چالش در سال 88 رای‌آوری یا عدم آن نبود بلکه این بود که عده‌ای تلاش داشتند بنای کشور بر اساس مبانی ارزش‌ها و اصول مردم سالاری دینی اتفاق نیفتد و می‌خواستند اداره کشور بر اساس روال سال‌های گذشته پیش برود و با آرمانگرایی گسست ایجاد شود. بنابراین کاندیدای احتمالی دولت که وی نیز چنین باوری داشت واکنش موثری در برابر اغتشاشات نشان نداد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در انتخابات امسال  نقطه اصلی چالش ما این است که جریاناتی با سلائق مختلف در انتخابات حاضر شده‌اند، اما قصد دارند اداره کشور را به جای مردم سالاری دینی بر اساس تراز یابی با سایر نگاه‌های تکنوکرات و ابزارگرایانه و روش‌های کارشناسی رایج انجام دهند، تصریح کرد: بنابر این انتخابات 92 باید با نگاهی عمیق‌تر و بصیرانه‌تری در سطوح مختلف رقم بخورد.

وی خاطرنشان کرد: در اظهارات روزهای اخیر جلوه‌هایی از گسست از مبانی را در برخی موضع‌گیری‌ها مشاهده کردیم و کسانی که اصول مردم سالاری دینی را زیر سؤال بردند مشروعیت در نظام را مورد سؤال قرار دادند و در ذهن خود دچار توهم شدند.

لنكرانی اظهار داشت: کسی که مسئولیت در کشور را بر عهده دارد می‌تواند در انتخابات اثر گذار باشد. در حالی که بر اساس تفکر مردم سالاری دینی آن طور که امام و رهبری به ما آموختند حتی رهبر انقلاب یک رای بیشتر ندارد. لذا تصور اثرگذاری بیش از یک رای انحراف از اصول است.

طرح هولوکاست و نقد تفکر صهیونیستی به طور علنی از نقاط ضعف سیاست خارجی نیست

لنکرانی بر همین اساس افزود: اینکه برخی گفتند مطرح کردن هولوکاست و نقد تفکر صهیونیستی به طور علنی از نقاط ضعف سیاست خارجی است، برخلاف مبنایی که حضرت امام (ره) به ما آموخته‌اند، صحبت کردند یادآور شد: باید با لایه‌های مردم حرف بزنیم و آن چه که امام و مقام معظم رهبری به ما آموخته‌اند دنبال کردن یک دیپلماسی عمومی است، کسانی که برخلاف این صحبت می‌کنند متوجه این نکته نشده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید برای حل مشکلات خود از اصول اساسی کوتاه بیاییم و این با واقعیات سازگاری ندارد، تصریح کرد: در جریان جنگ 8 روزه در غزه همه اعلام کردند پیروزی این جنگ منوط به حمایت جمهوری اسلامی است و ما نه تنها این نکته را کتمان نکردیم بلکه در دفاع از مظلومان نیز پیشقدم شدیم و این نقطه قوت جمهوری اسلامی در امکان اثرگذاری است.

در این دوره از انتخابات سوابق قبلی باید مورد توجه قرار گیرد

لنکرانی ادامه داد: این طور نیست که ما بخواهیم با همه دنیا بجنگیم و دعوا کنیم اما باید بدانیم که همه دنیا آمریکای شمالی و اروپای غربی نیست، لذا در این دوره از انتخابات سوابق قبلی باید مورد توجه قرار گیرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر کسی می‌گوید ما نباید در داخل تنش ایجاد کنیم اما خودش در زمان استیضاح وزیر تعاون از طراحان اصلی بود، حرفش مورد پذیرش نخواهد بود، چرا که خود این فرد هزینه‌هایی را به کشور تحمیل کرده است و از این رو از نکات مهم در اداره دولت یازدهم توجه به تعامل با سایر قواست.

وی با اشاره به لزوم جبران نقطه ضعف فعلی دولت در نقدپذیری خاطرنشان کرد: همانطور که امام (ره) فرمود انتخابات یک آزمون الهی است که امیدواریم مردم در این انتخابات به خیر و صلاح کشور برسند.

لنکرانی با بیان اینکه متاسفانه برخی موضع‌گیری‌ها با اخلاق و تقوای سیاسی همسویی ندارد و شوخی جالب این است که کسانی که خود طراح این اظهارات هستند، بقیه را به رعایت تقوای سیاسی دعوت می‌کنند، گفت: اگر انتخابات به خودی خود ما را به تعالی نرساند، ما متحمل ضررهای معنوی زیادی می‌شویم. آنچه ما را در این عرصه حفظ می‌کند رعایت تقوای الهی است.

حضور پر زرق و برق در صحنه انتخابات یک کار بی‌اثر است

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در خصوص منابع مالی و به مقدار هزینه‌کردن برای انتخابات گفت: بنده از هفته گذشته رسما به عنوان داوطلب اعلام حضور کردم و در حال حاضر ستادهای ما در حال شکل‌گیری است.

وی حضور پر زرق و برق در صحنه انتخابات را یک کار بی‌اثر دانست و تاکید کرد: قرار نیست ما با خرج‌های زائد و متعدد به نتیجه برسیم چرا که انتخابات وقتی به سامان می‌رسد که یک کاندیدا با قلوب مردم ارتباط برقرار کند.

لنکرانی افزود: در این دوره حضور کم خرج ما با هزینه‌هایی که دیگران انجام می‌دهند قابل مقایسه نیست و ما از محل کمک‌‌هایی که دوستان، برخی از پزشکان دارند، هزینه‌ها را پیش می‌بریم و دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت لازم را در این زمینه دارند.

وزیر دولت نهم در خصوص توجه جبهه پایداری به نظرسنجی‌ها گفت: ما باید فرد اصلح را معرفی کنیم و در واقع پیش از آنکه به نتایج نظرسنجی توجه کنیم دنبال این نکته هستیم.

وظیفه دولت افشاگری نیست بلكه باید زمینه فساد را از بین ببرد

وی در ادامه با اشاره به وجود زمینه‌های فساد اقتصادی در ساختار کشور خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد باید با تعامل سه قوه صورت گیرد نه اینکه مسئول یک قوه در پایان ماموریتش از مبارزه با فساد سخن بگوید، چرا که اصولا وظیفه دولت افشاگری نیست و باید زمینه فساد را از بین ببرد.

لنکرانی تاکید کرد: مطالبه مردم، رهبر معظم انقلاب همواره مبارزه با فساد بوده و حتی اقبال مردم به این دولت به این دلیل بود که شعار مبارزه با فساد را به طور جدی معرفی کردند و اگر در این زمینه سستی صورت گرفت آنها باید پاسخگوی مردم و رهبرانقلاب باشند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بخش مهمی از مقابله با فساد و پیشگیری از بروز آن را متوجه قوه مجریه دانست، خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد باید با تعامل سه قوه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مهمترین چالش ما در 35سال گذشته این بود که نتوانسته‌ایم بین مبانی و ارزش‌ها با برنامه‌ریزی و اجرا یک ارتباط وثیق و ماندگار برقرار کنیم، تصریح کرد: گاهی باورهای ما صحیح بوده اما در مقام اجرا به دلیل مواجهه با برخی تنگناها از باورهای خود دست کشیده‌ایم و انتقاد اصلی ما به دولت نهم و دهم نیز همین نکته است.

لنکرانی ادامه داد: ما باید نقد دیگران را هدیه‌ای الهی بدانیم هر چند نقادان نیز باید انصاف را رعایت کنند و حالت انتقام‌جویی نداشته باشند.

شبكه نخبگانی برای برنامه ریزی با نگاه عالمانه و مستند تشكیل می‌دهم

وزیر دولت نهم به لزوم استفاده از نخبگان در اداره کشور و مشورت گیری از آنها اشاره کرد و ادامه داد: این مشورت‌ها نباید حالت تصنعی داشته باشد و قطعا یکی از کارهایی که بنده در فاصله 40 روز از رای گرفتنم تا تنفیذ حکم رهبر معظم انقلاب انجام خواهم داد پی ریزی یک شبکه نخبگانی برای برنامه ریزی و نگاه عالمانه و مستند است.

لنکرانی در ادامه به پاسخ به سؤالی درباره مذاکره با آمریکا، گفت:‌ این تلقی که برخی فکر می‌کنند راه حل مشکلات اقتصادی کشور مذاکره با آمریکاست درست نیست چرا که ما از ظرفیت‌های بالای اقتصادی برخوردار هستیم و باید با تدبیر از آن استفاده کنیم.

اینكه مشكلات را حاصل تحریم‌ها می‌دانند درست نیست

 وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با اقدامات ضد ایرانی که دارند ثابت کرده‌اند که نمی‌خواهند رویکردی مناسب در مقابل ملت ایران داشته باشند، خاطرنشان کرد: تحریم‌ها صدماتی به کشور وارد کرده است اما این درست نیست که برخی بخواهند مشکلات اقتصادی را حاصل تحریم‌ها بدانند.

لنکرانی در پاسخ به سؤالی درباره مذاکراتش با سعید جلیلی و فتاح افزود: بنده با دوستانم درباره مسائل مختلف گفت‌وگو داشته‌ام اما دوستان برای کاندیداتوری در انتخابات ابراز تمایل نکردند و قرار شد که بنده این مسئولیت را به عهده بگیرم، البته در اصل چگونگی تشکیل دولت با این برادران گفت‌وگو و از آنها استفاده خواهم کرد.

شورای نگهبان بر اساس قانون و مباحث حقوقی و شرعی عمل می‌كند

خبرنگار فارس با اشاره به هجمه‌هایی که به شورای نگهبان در برخی رسانه‌های منتسب به حلقه انحراف است، از لنکرانی پرسید که وی در پاسخ گفت: در هیچ جای دنیا اینطور نیست که هر فردی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اقدام کند و این مکانیزم در کشور ما در قالب شورای نگهبان ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان متشکل از 6 فقیه عادل منصوب ولی‌فقیه و 6 حقوقدان است، افزود: شورای نگهبان بر اساس قانون مباحث حقوقی و شرعی عمل می‌کند.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: بنده از یکی از اعضای اصلاح‌طلب شنیدم که می‌گفت وقتی نمایندگان ما در مجلس هشتم در هیئت‌های اجرایی رد شدند به شورای نگهبان متوسل شدیم تا آنها تایید شوند لذا همگان می‌دانند که شورای نگهبان حقوقی و شرعی است.

خبرنگاری از لنکرانی درباره تخریب‌هایی که علیه او می‌شود، پرسید که وی در پاسخ گفت: بعضا می‌بینم برخی‌ها به بنده نقد می‌کنند که آن نقدها را دلسوزانه و با نیت خیر می‌دانم چرا که نقدهای درست می‌تواند موجب رفع اشتباهات شود، اما بعضا برخی‌ها رویه نادرستی دارند که می‌خواهند در انتخابات تأثیرگذار باشند اما بنده معتقدم این تخریب‌ها تأثیری در نتیجه‌ای انتخابات نخواهد داشت.

شکست هاشمی در92 سنگین تر از 84 می‌شود

لنکرانی در پاسخ به سؤالی درباره حضور احتمالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور ایشان از یک نظر می‌تواند باعث شفاف‌تر شدن صحنه شود.

وی افزود: فکر می‌کنم در صورت حضور آقای هاشمی در انتخابات برخی‌ها تصمیم دیگری بگیرند چون برخی کاندیداها به لحاظ فکری با آقای هاشمی مشکلی ندارند و این امر تنها منحصر درکاندیداهای اصلاح‌طلب نیست.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری 92 با بیان اینکه از حضور هاشمی در عرصه انتخابات احساس دوگانه دارد، اگر بخواهم درباره حضور آقای هاشمی بر اساس عقل بگویم، باید بگویم که ایشان با 79 سال برای اداره مملکتی که 75 میلیون جمعیت که 40 میلیون آن زیر 30 سال است، مناسب نیست و بهتر است ایشان در سمتی که مقام معظم رهبری به او سپرده‌اند، فعالیت خود را ادامه دهند.

لنکرانی تاکید کرد: اما اگر قرار باشد از روی دل پاسخ بدهم باید بگویم حضور آقای هاشمی در انتخابات 92 موجب شکستی سنگین‌تر از انتخابات 84 خواهد بود.

هیات دولت را نمی‌توان به صورت شركت سهامی اداره كرد

لنکرانی در خصوص اعضای کابینه خود در دولت یازدهم خاطرنشان کرد: هیئت دولت در قانون اساسی دارای یک شخصیت حقوقی است که نمی‌توان آن را به صورت شرکت سهامی اداره کرد بلکه باید با دعوت از اشخاص حقیقی و با هدف اعتلای کشور آن را تشکیل داد و هر کدام از داوطلبان که حاضر باشند در این چارچوب همکاری کنند ما به عنوان یک ظرفیت به آنها توجه داریم.

وزیر دولت نهم در خصوص مهمترین اشکالات فعلی عرصه اقتصادی و راهکارهای جبهه پایداری برای اصلاح آن ادامه داد: مهمترین نکته‌ای که در اقتصاد نباید مورد غفلت قرار گیرد بیماری مزمن آن است اما در ماه‌های نزدیک به انتخابات صرفا به علل متاخره مشکلات توجه می‌شود در حالی که باید به ساختار اقتصاد بیمار توجه داشت.

وی با اشاره به اینکه ریشه مشکلات اقتصادی ما به 70 سال قبل و اقتصاد مبتنی بر نفت برمی‌گردد، یادآور شد: سایر موارد در این زمینه تشدیدکننده بوده است و بنابراین برخی از نقدهای اقتصادی نباید صرفا مربوط به دو سال گذشته باشد.

لنکرانی با تاکید بر اینکه گفتن این حرف که نمی‌توان در برابر تحریم‌ها کاری انجام داد و ظرفیت کشور ما را در این عرصه به سلامتی عبور نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: اینکه ما بخواهیم مشکلات را به گردن اجرای هدفمندی یارانه‌ها بیندازیم کاملا غلط است و باید نکات مثبت را در این زمینه لحاظ کنیم.

مهمترین مشكل اقتصاد فعلی وضعیت معشیتی مردم است

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مهمترین مشکل اقتصاد فعلی وضعیت معیشتی مردم است، افزود: درست نیست ما از این مشکل غفلت کنیم و متاسفیم که برخی انتقادات اقتصادی به این جنبه بی‌توجهی می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص مهمترین راهکار عرصه اقتصادی گفت: فوری‌ترین اقدام در عرصه اقتصاد توجه به وضعیت اقتصادی 5 دهک پایین‌تر جامعه از نظر درآمدی است. به نحوی که مطمئن شویم آزاردهندگی آن به حداقل ممکن رسیده است و سایر اقدامات در جهت علاج این مرض اقتصادی کمک‌کننده باشد.

ظرفیت بسیار خوب زنان متخصص ومتعهد در دولت یازدهم مورد توجه قرار  می‌گیرد

لنکرانی درباره همکاری با وزرای زن در دولت یازدهم تصریح کرد: ظرفیت بسیار خوبی در بین زنان متخصص ومتعهد کشورمان وجود دارد که می‌تواند در دولت یازدهم مورد توجه قرار گیرد اما اگر بگوییم حضور چند زن در کابینه قطعی است، بستگی تام به این دارد که بین این افراد شایسته چه کسانی داوطلب این سمت‌ها هستند. هر چند در برخی حوزه‌ها همچون مشاوره رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده حضور زنان الزامی است.

کاندیدای جبهه پایداری در انتخابات در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی در خصوص حمایت‌های بی‌دریغ از دولت پرسید، یادآور شد: ما پیروزی در انتخابات را محتمل می‌دانیم و با فضل الهی به آن مطمئن هستیم هر چند که ملاک عمل در انتخابات مردم هستند.

وی ادامه داد: در سال 88 یک گروهی تصمیم گرفت به دلیل شکست در انتخابات با نظام معارضه کند و این نقطه تاریک از کارنامه کسی پاک شدنی نیست وکسانی که منافع ملی را به خاطر تمایلات شخصی خود زیر پا گذاشته‌اند از کارنامه سیاه‌شان از تاریخ ملت پاک نمی‌شود.

اگر به شرایط سال 88 برگردیم گزینه ما از بین گزینه‌های موجود باز هم احمدی‌نژاد است

لنکرانی با تاکید بر اینکه ما به قانون اساسی ملتزم هستیم و مصلحت کشور را از همه چیز بالاتر می‌دانیم، یادآور شد: اگر ما مجدد مانند سال 88 مجبور به انتخاب شویم باز هم انتخاب‌مان با وجود تلخی‌هایی که از احمدی‌نژاد دیده‌ایم،‌ احمدی‌نژاد خواهد بود چرا که ما باید بین گزینه‌های موجود انتخاب کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: افراد در طول زمان تغییر می‌کند و اینکه کسی افتخار پرچمداری ارزش‌ها را داشته اما پس از آن مواضعش با اصل ارزش‌ها هم تناقض دارد، به معنای اشکال در ارزش‌ها نیست. بنابراین اینکه می‌گویند چه تضمینی برای باقی ماندن در مسیر وجود دارد، باید بگوییم که مهمترین تضمین امر به معروف و نهی از منکر است که مصداق اصلی آن مسئولان هستند که باید تلاش کنند از مسیر اصلی دچار انحراف نشوند.

حمله به سپاه ناجوانمردانه و بازی در جورچین دشمن است

وی در خصوص سؤال خبرنگاری که از وی درباره مهندسی انتخابات از وی پرسید و مدعی شد که نماینده ولی فقیه در سپاه گفته که سپاه به دنبال مهندسی انتخابات است، تصریح کرد: متاسفیم که هر از چند گاهی جریان ساز‌هایی صورت می‌گیرد که نتیجه آن به مصادره بردن نقاط قوت نظام است؛ سپاه پاسداران از مهمترین سرمایه‌های کشور است و در عرصه‌های مختلف به عنوان پاسدار انقلاب در دفاع از ارزش‌ها مطرح بوده است.

لنکرانی با تاکید بر اینکه تاکید امام و رهبر معظم انقلاب بر عدم دخالت مصداقی در انتخابات از سوی سپاه تاکید داشتند، گفت: یکی از تاکیدات سپاه تلاش برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری است و با شناختی که بنده از مسئولان سپاه دارم می‌دانم که دغدغه آنها اجرای خط و مشی ولی فقیه است، از این رو سپاه با این نگاه ورود مصداقی به انتخابات نخواهد داشت و صرفا به تعبیر شاخص‌ها می‌پردازد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: عده‌ای دوست دارند به صورت ناجوانمردانه به سپاه حمله کند و این حملات پژواک آن از بیرون و در سطح بین‌الملل نیز شنیده می‌شود که قطعاً چنین رویکردی حضور در جورچین دشمن است از این رو ما هیچ موضع‌گیری در این زمینه نداشتیم چرا که مطمئن هستیم سپاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کند.

اصلاح قانون انتخابات را در دولت یازدهم پیشنهاد می‌دهیم

وی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسئولیت‌های دولت یازدهم پیشنهاد اصلاح قانون انتخابات است و حتما باید در آن لحاظ شودکه هر کس داوطلب انتخابات است باید هزینه کرد خود را بنویسد.

لنکرانی با اشاره به هزینه‌های زیاد برخی افراد در ماه‌های گذشته یادآور شد: اگر ما از 100 نفر دعوت کنیم آنها با هزینه خود می‌آیند و خودشان هزینه اقامت را تامین می‌کنند و حتی به جبهه پایداری نیز کمک نیز خواهند داشت.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه جبهه پایداری یک جبهه گفتمانی است نه یک حزب سیاسی، افزود: ‌ما به معنای مرسوم احزاب عضوگیری نداریم از این رو رویکرد حزب و جبهه کاملا متفاوت است چرا که اگر رویکرد‌مان حزبی بود از کسانی دعوت می‌کردیم که حزبی باشند. در حالی که این طور نبود.

با حضور كاندیدای فعلی تردیدی برای حضور در عرصه ندارم

وی در خصوص ائتلاف با سایر کاندیدا ادامه داد: اگر کسی خود را اصلح دانست وظیفه‌اش حضور در انتخابات است اما چنانچه رویکرد برخی سبدگذاری برای دیگران و سهم‌یابی در دولت آتی باشد، غلط است.

لنکرانی تاکید کرد: بنده با حضور کاندیدای فعلی تردیدی برای حضور در عرصه ندارم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعبیر داوطلب احتمالی یک تعبیر قانونی است چرا که تا قبل از ثبت‌نام همه افراد کاندیدای احتمالی هستند.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: دکتر باقری لنکرانی، انتخابات ریاست جمهوری، مجلس نهم، مقام معظم رهبری، فتنه 88، انتخابات 92، شعارهای انقلاب، عقلانیت، معنویت، عدالت، جبهه پایداری، مردم سالاری دینی، مشروعیت نظام، رهبر انقلاب، تکنوکرات، جریان انحرافی، آرمانگرایی، هولوکاست، صهیونیست، تفکر صهیونیستی، حضرت امام خمینی (ره)، جمهوری اسلامی، آمریکای شمالی، تقوای سیاسی، تقوای الهی، استیضاح وزیر تعاون، نظرسنجی ها در انتخابات، فساد اقتصادی، مبارزه با فساد، افشاگری دولت، نخبگان، مشورت، برنامه ریزی، انتقام جویی، مذاکره با آمریکا، تحریم های اقتصادی ایران، مشکلات اقتصادی، شورای نگهبان، ولی فقیه، اصلاح طلب، مجلس هشتم، هاشمی رفسنجانی، قانون اساسی، هدفمندی یارانه ها، مشکلات معیشتی مردم، مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، زنان متخصص و متعهد، محمود احمدی نژاد، حمله به سپاه پاسداران، مهندسی انتخابات، دفاع، اصلاح قانون انتخابات، حزب، جبهه،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات