تاریخ : پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 | 01:06 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

حضور لنكرانی به صورت داوطلبانه در خط مقدم جبهه

حضور لنكرانی در عملیاتهای كربلای 4 و 5

عملیات مرصاد و باز پس گیری مهران

 

دکتر باقری لنکرانی كه این روزها به عنوان یكی از كاندیداهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اعلام حضور كرده است، سوابق ممتاز و درخشانی دارد كه نبوغ خاص و ویژه علمی، حضور در جبهه های دفاع مقدس، نقش فعال در جنبش دانشجویی، وقایع دوم خرداد و تجربه موفق وزارت بهداشت دولت نهم، از جمله آنهاست.

 

به گزارش رجانیوز، در حالی كه حضور باقری لنكرانی در راس وزارت بهداشت و فضاهای علمی - پژوهشی، موجب شده تا دیگر ابعاد فعالیت های مثبت وی نادیده گرفته شود این در حالی است كه اجتناب لنكرانی از بازگو كردن برخی از این محاسن همچون حضور در جبهه های دفاع مقدس نیز مزید بر علت ناپیدا ماندن این زوایا شده است.

 

در همین زمینه، یكی از همرزمان دكتر لنكرانی در گفتگویی با صابرنیوز برخی از خاطرات حضور وی در دفاع مقدس را بازگو كرده است.

برای مشاهدة کامل متن و تصویر بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

سید اصغر گلشنی مسئول اورژانس های لشگر المهدی (عج) در دوران دفاع مقدس است كه خاطراتی قابل توجه از ایام همرزمی با دکتر لنکرانی، را بازگو كرده است.

 

گلشنی پیرامون حضور لنکرانی در عملیات های مختلف دفاع مقدس اظهار داشت: آقای دکتر لنکرانی در زمانی که دانشجوی پزشکی بودند به جبهه آمدند و در عملیات های مختلفی مانند کربلای چهار، کربلای پنج، مرصاد و باز پس گیری مهران حضور داشتند و بنده هم در برخی از این عملیات ها در خدمت ایشان بودم.

  

وی پیرامون  حضور باقری لنکرانی در خط مقدم جبهه ها گفت: لنکرانی زمانی که در جبهه حاضر می شد همیشه در خط مقدم بود. در دفاع مقدس اوژانس جبهه ها در خطوط  مختلف  بود و به اورژانسی که در خط  مقدم بود، خط امداد می گفتند که ایشان در خط امداد بودند و دکتر لنکرانی به خاطر تخصصی که در بخش پزشکی داشتند در بخش امداد رسانی مشغول خدمت بودند.  

 

این رزمنده دفاع مقدس پیرامون حضور خود جوش لنکرانی در دوران دفاع مقدس این گونه بیان داشت: آقای لنکرانی هر زمانی که در جبهه ها حضور پیدا می کردند به صورت کاملا جهادی و خود جوش بوده است و در آن زمان حتی برخی از مسئولین می گفتند که ایشان از نخبگان پزشکی هستند و نباید به جبهه بیایند اما آقای لنکرانی گوشش به این حرفها بدهکار نبود و می گفت بین من و بقیه فرقی وجود ندارد، به جبهه می آمد و ایشان در عملیات های مختلف چندین بار در معرض شهادت قرار گرفت.

 

گلشنی با ذکر خاطره ایی از لنکرانی در عملیات کربلای پنج گفت: عملیات کربلای پنج یکی از عملیات های سخت  و طاقت فرسا بود که بیست و دو شب طول کشید و بنده و آقای لنکرانی در این عملیات به صورت کامل حضور داشتیم. در کربلای پنج در سنگری که آقای لنکرانی و همرزمانشان حضور داشتند، در آن سنگر خمپاره ایی خورد و دکتر آذری که از همرزمان  دکتر لنکرانی بودند و در آن سنگر در کنار آقای لنکرانی  به شهادت رسیدند و تعدادی از افراد هم در آنجا مجروح شدند.

 

وی گفت: در یکی از عملیات ها با اقای لنکرانی در سنگر بودیم که توپخانه دشمن شروع به آتش کرد و گلوله های دشمن به سنگر ما اصابت کرد و سنگر ما آتش گرفت و بنده به همراه آقای لنکرانی با زحمت فراوان توانستیم از سنگر خارج شویم.

 

همرزم دکتر لنکرانی در دوران دفاع مقدس در پایان گفتگوی خود با صابرنیوز پیرامون شخصیت لنکرانی در دوران دفاع مقدس اظهارداشت: ایشان در جبهه حالت های معنوی خیلی خوبی داشتند و اهل نماز شب بودند. یادم می آید اقای لنکرانی به خاطر اینکه به کارهایش برسد چندین مرتبه تا دو سه روز نمی خوابید و گاهی اوقات از خستگی زیاد بیهوش می شد. در یکی از عملیات ها شرایط خیلی سخت بود و جایی برای حمام کردن و دوش گرفتن نبود، در یک قسمتی مقداری آهن و پلیت بود که حالت محصور و پوشیده ایی داشت، بعد آقای لنکرانی بنده را صدا کردند و گفتند که شما از پشت این آهن ها بر روی سر من آب بریز تا غسل شهادت کنم و بنده هم این کار را کردم و ایشان هم غسل شهادت کردند و ایشان به جنگ می آمدند که به شهادت برسند.
طبقه بندی: شهید و شهادت و شهدا، انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: انتخابات ریاست جمهوری، شهادت، جنگ، دفاع مقدس، غسل شهادت، جبهه، دکتر لنکرانی در دوران دفاع مقدس، 8 سال دفاع مقدس، سنگر، عملیات مرصاد، عملیات کربلای 4، عملیات کربلای 5، علمیات بازپس گیری مهران، توپخانه، عملیات کربلای پنج، عملیات کربلای چهار، رزمنده، ‌ نخبگان پزشکی، خط مقدم جبهه، امداد رسانی، اورژانس، عملیاتهای دفاع مقدس، اورژانس لشگر المهدی (عج)، خاطرات دفاع مقدس، وزارت بهداشت، جنبش دانشجویی، سید اصغر گلشنی، نماز شب،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات