تاریخ : شنبه 21 اردیبهشت 1392 | 12:38 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

دلیل حمایت آیت الله مصباح

از دكتر لنکرانی چه بود؟

آیت الله رجبی  در گفتگو با رجا نیوز پاسخ می دهد:

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

حضرت آیت الله مصباح فرمودند دوستان ما آقای لنکرانی را شناسایی کردند ولی چون در این دوره جبهه پایداری تشکیل شد و در جبهه پایداری شورای فقها پیش‌بینی کرد و شورای فقها تصمیمات خودش را به شورا پایداری ارائه می کند ـ که در رأس آن آیت الله مصباح قرار دارند ـ پس از تأیید آن‌ها این کار را اقدام می‌کنند.

معرفی آقالی لنکرانی هم از تصمیماتی بود که شورای پایداری بررسی‌های خود را انجام دادند ـ البته شخص آقای مصباح هم از گذشته شناخت کاملی نسبت به آقای لنکرانی داشتند و روحیات، ویژگی‌ها و خصوصیات‌شان را می‌دانستند ـ بنابراین پس از این که شورا آقای لنکرانی را پیشنهاد دادند، با شناختی که آیت الله مصباح داشتند، ایشان هم این مصوبه را تأیید کردند، این همان معنایی است که در آن جلسه فرمودند «دوستان ما زحمت کشیدند و فردی را شناسایی کردند؛ اگر اعتماد به این مجموعه دارید ایشان اصلح هستند» هنگامی که آیت الله مصباح مصوبه پایداری را تأیید کردند معنایش این است که کسی که به جبهه اعتماد می‌کند، به آیت الله مصباح هم اعتماد کرده است.

تأیید ایشان هم به لحاظ این بود که جزو شورای فقها بودند و هم شناختی که قبلا داشتند، البته ایشان نفرمودند که بنده آقای لنکرانی را کاندیدا می‌کنم، فرمودند «جبهه چنین کرده است» و در واقع تأیید نظر جبهه به معنای این است که این مورد را ایشان تأیید کردند.

آیت الله مصباح شناخت کامل به آقای لنکرانی داشتند؛ اصلا مشی ایشان این نیست که در چنین مسائل مهمی به دیگران اعتماد کنند، طبعا خود ایشان هم بررسی، تأمل و شناخت داشته اند و به این دلیل ایشان آن بیانات را آن جا فرمودند و مردم هم گمان می کنم که اگر بناست یک معتمد خوبی برای شناخت اصلح داشته باشند ـ غیر از تحقیق خودشان اگر بنای بر اعتماد به یک معتمد باشد ـ برترین معتمد شخص آیت الله مصباح است، چرا که مقام معظم رهبری فرمودند «بصیرت به معنای حقیقی کلمه را دارند» آن بصیرت هم مصداقش شناخت کسی است که صلاحیت برای ریاست جمهوری دارد.

سخنان مقام معظم رهبری غیر قابل مقایسه با سخنان بنده است، ولی من از سال 54 با آیت الله مصباح بوده‌ام و در طول این دوران این بصیرتی که مقام معظم رهبری فرموده اند را عملا دیده‌ام. در وجود آیت الله مصباح حقیقت است که بر خیلی از جریانات اجتماعی ، سیاسی و فکری ایشان اشراف داشته و نخستین فردی بوده‌اند که متوجه آن خطرات شده و موضع گرفته‌اند.

در همین جریان حلقه انحرافی، نخستین کسی که متذکر شد آیت الله مصباح بود؛ غیر از آن تذکر علنی که ایشان در خصوص جریان انحرافی داشتند. در دورانی که آن فرد در رأس میراث فرهنگی بود، آیت الله مصباح فرمودند «این فرد از آخر آقای احمدی نژاد را به زمین خواهد زد» و چنین هم شد.

بنابراین آیت الله مصباح یزدی یک فردی است که می تواند معتمد و حجت ما بین ما و خدا باشد؛ البته آیت الله مصباح فرمودند «مردم باید تحقیق و اعتماد کنند» ولی اعتماد در اینجا بجاست چرا که آقای لنکرانی کاندیدای اصلح است.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: آیت الله مصباح یزدی، دکتر کامران باقری لنکرانی، دکتر محمود احمدی نژاد، اخبار انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات 92، کاندیدای اصلح، بصیرت، مقام معظم رهبری، جریان انحرافی، اسفندیار رحیم مشایی، سازمان میراث فرهنگی، اعتماد، جبهه پایداری، آیت الله رجبی،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات