تاریخ : شنبه 21 اردیبهشت 1392 | 12:48 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

چرا دکتر لنكرانی اصلح است؟

دلایل حمایت شما به عنوان یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از آقای لنکرانی چیست؟

آیت الله رجبی پاسخ می دهد:

ما نمی خواهیم بیان کنیم که در سایر کاندیداها این ویژگی ها وجود ندارد، ولی انصافا یکی از همان ویژگی های آقای لنکرانی خدمت به مردم و در فکر منافع خود نبودن است؛ ایشان با این که در رشته خودشان سومین متخصص در آن حوزه هستند، اما هنوز مطبی ندارند، اگر ما بودیم می‌گفتیم كه بالاخر مطبی می‌زنیم، پولی می‌گیریم و آن را در راه خدا مصرف می‌کردیم، ولی ایشان شخصی است که هنوز هم به درمانگاه می رود و به حقوق دولتی‌اش اکتفا می‌کند. این غیر از مقدار زیادی از معالجات است که در سیستم های دولتی نیست.

یک موقعی خودکار ایشان تمام شده بود، یکی از دوستان به ایشان گفت خودکارتان تمام شده، گفت «من هفته ای یک خودکار به جهت مراجعات مردم تمام می کنم» آقای لنکرانی کسی است که معلوم است اصلا تعلقات دنیایی ندارد. برای همین مسأله کاندیدا شدن ایشان چندین بار با برخی از کاندیداهای جبهه پایداری صحبت کردند که آنان این مسؤولیت را بپذیرند، اما آن ها فرمودند که شما اصلح هستید و بپذیرید، این نشان دهنده این است که ایشان اصلا به دنبال منافع خود نیستند.

آقای لنکرانی در ارزش‌های دینی بسیار حساس هستند، یعنی همین دورانی که در وزارت بهداشت بودند، تنها وزیری که آمد و برنامه‌ریزی کرد و طرح ولایت را در آن وزارتخانه به عنوان طرح معرفت اجرا کرد که نظام تفکر دینی را به هیئت علمی دانشگاه ها منتقل کند، ایشان بود.

پس از وزارت به شیراز رفتند و در آن جا به اجرای برنامه‌های دینی برای نسل جوان پرداختند و از استادان برجسته حوزه و بزرگان حوزه برای تقویت آموزه‌های دینی مردم دعوت می‌کردند. یعنی آن دغدغه دینی در ایشان بسیار برجسته است.


از نظر ولایت مداری نیز ایشان بسیار ولایت مدار هستند، یعنی ما نگران این مسأله نیستیم.

گاهی برخی از آقایان بیان می کنند «دیگران هم ولایت مدار هستند حالا این ولایت‌مداری هم خیلی لازم نیست در حد بالایی باشد». اگر ما به دنبال کم‌ترین شاخص‌های اصلح باشیم، معنایش این است که اگر یک لغزشی از او سر بزند دیگر از صالح بودن می‌افتد؛ اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند «اصلح»، معنایش این است که اگر تحولاتی در او رخ داد، حداقل صالح بماند؛ نمونه‌هایی رییس جمهوری کشور ما این گونه بودند که چون آن کف ولایت‌مداری را داشتند، در مواجهه با جریان‌ها لغزیدند و آن وقت مزدور دشمن شدند و یا در صف دشمن قدم برداشتند.


ولایت‌مداری آقای لنکرانی بسیار خوب است و توان مدیریت‌شان در وزارت بهداشت و درمان هم بسیار نمونه بوده است و وزیری که هیچ حاشیه‌ای نداشت و همه از او راضی بودند آقای لنکرانی بود.

مقام علمی آقای لنکرانی ذره‌ای برای ایشان تکبر ایجاد نکرده و واقعا ایشان متواضع هستند. این زبان تفاهم با نخبگان است، یعنی این که ایشان از نظرات کارشناسی، کارشناسانه استفاده می‌کنند و مستبد به رأی نیستند؛ این‌ها از ویژگی‌هایی است که به نظرم در آقای لنکرانی بارز است.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: اخبار انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات 92، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دکتر کامران باقری لنکرانی، جبهه پایداری، طرح ولایت، وزارت بهداشت، نسل جوان، برنامه های دینی، طرح معرفت، هیئت علمی دانشگاه ها، شیراز، ولایت مداری، آموزه های دینی، بزرگان و استادان برجسته حوزه‌، کاندیدای اصلح، مدیریت لنکرانی در وزارت بهداشت، تکبر، نظرات کارشناسی، آیت الله رجبی،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic