تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 | 10:11 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

چرا به آیت الله مصباح یزدی

اعتماد و تکیه می کنیم؟!

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

امام خامنه ای:

«از دهه 1330 تاکنون که او را می شناخته، همواره بر مدار حق بوده است» 

 

به آیت الله مصباح یزدی اعتماد می کنیم و به ایشان رجوع می نماییم چراکه مدالِ علم و بصیرت و تقوا را از نائب امام زمان دریافت نموده اند:

رهبر فرزانه انقلاب همچنین اظهار داشتند: بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می‌دانم. واقعا می‌دانم كه ایشان در كشور و برای اسلام چه وزنه‌ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممكن است وجود داشته باشد با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا، رهبر معظم انقلاب تصریح كردند: این سه جهت در ایشان جمع است؛ هم علم، هم بصیرت به معنای حقیقی كلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است.

(رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منزل آیت الله مصباح یزدی در تاریخ 20/11/89) 

علم و معرفت

در عرصه علم و معرفت به علامه مصباح یزدی رجوع می نماییم چراکه امام خامنه ای فرمودند: به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب‌نظر در مسایل اساسى اسلام ارادت قلبى دارم.

 

به علامه تكیه كرده ایم چراكه رهبری فرموده اند: اگر خداى متعال به نسل کنونى ما، این توفیق را نداد که از شخصیتهایى مانند علامه طباطبایى و شهید مطهرى استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم‌القدر، خلاء آن عزیزان را در زمان ما پر مى‌کند. 

 

با روشنای فكری ایشان راه را طی می كنیم چراكه مقام معظم رهبری با اوصاف متعالی زیر ایشان را معرفی نموده اند: از برجستگان رجال علمى و چهره‏هاى موجه عالم تشیع؛ از برکات ماندگار حوزه‏ ى علمیه‏ ى قم و از چهره‏هاى موصوف و معروف به علم و عمل و جد و ابتکار مى‏باشید، دارای احاطه و نکته‏دان.

 

به علامه اعتماد داریم چراكه امام به ایشان نیز اعتماد داشت: در  دیداری خصوصی سال دوم انقلاب ، علامه گزارشی از موسسه «در راه حق» خدمت امام می دهند با اینكه به تعبیر علامه « همه در حوزه با کارهایی که انجام می دادیم، موافق نبودند و کسانی بودند که دوست نمی داشتند که غیر از همین کارهای جاری حوزه، کار دیگری صورت بگیرد»...امام عنایتی ویژه نموده و فرمودند: " این جا را توسعه دهید، من تا زنده هستم، خودم بودجۀ آن را می پردازم."

 

علامه چراغ راه ماست چراكه: او فقه و اصول را در مکتب بزرگانی چون امام خمینی (ره) و حضرات آیات بروجردی، اراکی و بهجت آموخته و در اخلاق و عرفان از بزرگانی چون علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و آیت‌الله انصاری همدانی بهره‌ها برده است. از محضر علامه طباطبایی استفاده فراوان کرده است، چرا که علاوه بر عرفان و اخلاق در فلسفه و تفسیر نیز از شاگردان خاص وی به حساب می‌آید.

 

در عظمت شأن علمی ایشان همین بس كه علامه طباطبایی، ایشان را شریک در تفسیر المیزان معرفی کرده است.

 

به آیت‌آلله مصباح رجوع می نماییم چراكه استعداد سرشار ایشان در کنار برخورداری از چنین استادان بزرگ، روحی لطیف، اخلاقی برجسته، منطقی قوی، ذهنی جوال و بینشی عمیق برای او به ارمغان آورده تا با جهاد علمی پاسخ‌های متین و محکم به شبهات فکری روز دهند و در برابر موج سیل‌آسای شبهات دین‌ستیزان بایستند.این پشتوانه ای فکری و نظری قویی انقلاب اسلامی همواره یورش دشمنان بر اعتقادات و باورهای دینی جوانان و متدیان را زیر نظر دارد و به موقع در برابرشان واكنش نشان می دهد.

 

به علامه تكیه می كنیم چراكه با تألیف ده ها کتاب نشان داده است كه  اسلام دین کاملی  است و عرصه ای در جامعه شناسی و روانشناسی و علوم تربیتی و .... نمانده که اسلام در آن بی نظر مانده باشد.

 

به علامه اعتماد نموده ایم زیرا حضرت آقا فرموده اند: خوشبختانه یکى از موفقیتهاى آقاى مصباح‏ یزدى در قم این است که ایشان برخلاف خیلى از فضلاى ما که فضلشان در خودشان منحصر مانده، فضلش در شاگردانِ خوب سرریز شده است.

شاگردانی همچون: حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی, حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا فیاضی, حجت الاسلام و المسلمین سید محمود نبویان ، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی و ...

 

ما به علامه اعتماد داریم چراكه در راه دفاع از معارف اسلامی و تربیت سربازان امام زمان عجل الله سر از پا نمی شناسد، و خط تحول در حوزه را با كمك به شهید بهشتی در راه اندازی حوزه علمیه حقانی كه اولین مدرسه دارای سیستم آموزشی منسجم و مرتب بود دنبال نمود. در ادامه با كمك به راه اندازی موسسه در راه حق، سپس راه اندازی بنیاد فرهنگى باقر العلوم و در آخر تأسیس«موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی»   كه رهبرمعظم انقلاب در تکریم آن فرمودند: « این مؤسسه ی خوب، جامع و کامل می تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد » كمك فراوانی به حوزه های علمیه نمودند. در این مرکز سالانه صدها مدرس آشنا به مبانی دقیق فقهی، فلسفی، کلامی و عرفانی تربیت می شوند که زبان روز دنیا را هم می فهمند و با تسلط بر متدهای علمی به نیازهای مراکز علمی جهان اسلام پاسخ می گویند.

بصیرت و زمانه شناس 

به علامه اعتماد داریم چراكه همواره بر مدار حق بوده اند؛ امام خامنه ای فرموده اند: آیت الله مصباح یک فقیه، متکلم، فیلسوف، مفسر و زمان شناس بصیر است. از همه این ها مهمتر جزء شخصیت های برجسته ای است که هیچگاه در تقدم نظام بر خود تردید نداشته و در این راه بدون لحاظ داشتن موقعیت علمی خود به دل خطر رفته و گاهی یک تنه با «خناسان مسلط» مصاف داده است.

چنین شخصیتی مصداق کامل عالمی است که تشخیص دقیق خود را در روزی که لازم باشد، بی درنگ به میدان می آورد و در این راه سرزنش و زخم زبان دیگران را به چیزی نمی گیرد. در واقع تکریم حضرت آقای مصباح تکریم «راه حق» و نشان دادن «مصداق» و «الگوی شایسته» است. مصداقی که به تعبیر حضرت آقا- در این دیدار- از دهه 1330 تاکنون که او را می شناخته، همواره بر مدار حق بوده است.

 

قدر علامه را می دانیم!  و در حوادث سهمگین به او تكیه می نمایم چراكه مقام معظم رهبری فرمودند: بنده به سهم خودم قدر آقای مصباح را می‌دانم. ایشان در كشور و برای اسلام وزنه‌ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممكن است وجود داشته باشد.

 

به علامه رجوع می نماییم چراكه سرچشمه جوشان محبت و التفات فرزندان انقلاب به امام خامنه ایست: حضرت آقا فرمودند: ...این محبتی كه ابراز می‌شود بر می‌گردد به لطف حضرت‌عالی، و سرچشمه جوشان محبت و التفات شما نسبت به ما سرازیر می‌شود در همه خانواده و مجموعه فرزندان و اهل و همه.

 

علامه چراغ راهمان است چراكه بیش از دیگران معرفت به امامش یافته است: «خداوند را باید سپاسگزار باشیم که ویژگی‌هایی همچون علم، تقوا، بصیرت و آگاهی به زمان را در وجود رهبر معظم انقلاب جمع کرده است.

در خصوص امام خامنه ای اوصاف زیر را بیان فرموده اند:

پرچمدار حمایت از دین و رواج اسلام و تشیع، روحانیت، تقوا و بصیرت هستند، شخصیت الهی.کلام رهبری در همه حال فصل‌الخطاب است. براساس اسلام و اعتقادات شیعه، محور وحدت، ولایت فقیه است. و ایشان زمانی که ابهامات بیشتر شده و سرگردانی ایجاد می‌شود، مسیر درست را به ما نشان می‌دهند. بزرگترین نعمتی که خدا امروز به ما عطا کرده وجود مقام معظم رهبری است . خداوند رهبر معظم انقلاب را به عنوان ذخیره‌ای برای امروز ما و و جامعه ایران قرار داد.

به علامه تكیه می كنیم چراكه همیشه در مسیر جریان حق بوده:

چه قبل از انقلاب: با مبارزات غالبا مخفیانه و بیش از آنکه سیاسی باشد، فرهنگی بود. 

 

برخی سوابق مبارزاتی علامه:

نشریه‌ی انتقام که توسط آیت‌الله مصباح منتشر می‌شد، جنبه‌ی ایدئولوژیکی‌اش قوی‌تر بود. راه‌اندازی هیئت یازده نفره، نوشتن برخی از اعلامیه‌های ضد رژیم، تلاش برای چاپ و توزیع برخی از اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره)، اداره‌ی مراسم جشن آزادی امام و نگارش قطعنامه‌ی آن، سازماندهی مبارزات روحانیت، همکاری با هیئت‌های مؤتلفه‌ی اسلامی، تحقیق درباره‌ی شکل حکومت اسلامی و ...

چراغ راه است چراكه روزی که انحرافات شریعتی برایش مشهود شد تا پای خروج از مدرسه حقانی ایستاد و روشنگری کرد.

 

او محل رجوع است چراكه مرد تكلیف است و با پیروزی انقلاب اسلامی ایران...آیت‌الله مصباح نیز مهم‌ترین تکلیف خود را در خدمت در میدان دفاع تئوریک از اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانست...{لذا} در نقد و مناظره‌ی علمی با اندیشه‌های التقاطی و مارکسیستی، دفاع تئوریک از نظام جمهوری اسلامی، انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها، ایجاد تحول در نظام حوزه‌های علمیه، تربیت طلاب مستعد و حضور در کنفرانس‌ها و مجامع داخلی و خارجی برای دفاع از مبانی اسلام و جمهوری اسلامی و ... نقشی ویژه و کم‌نظیر داشت. 

روزی که همه مانده بودند که با دولت جمهوری اسلامی(اصلاحات) که خودش ساطور دست گرفته به جان جمهوری اسلامی افتاده چه کنند ، آمد و مانند یک طلبه صفر کیلومتر کل این کشور را زیر پا گذاشت تا بگوید آقا ، این چیزی که حضرات به اسم امام و انقلاب می خواهند به خورد ملت دهند چیزی نیست جز پس ماندهای نشخوارهای هابرماسی و کانتی و اسپینوزایی ، حکومتی که امام فرمود با این چیزی که اینها می گویند ، فرقش ، فرق عرش و فرش است ، فرق سماء و ارض است .... تریبون نماز جمعه را در تهران کرد تریبون حقیقت نظام سیاسی اسلام.

 

او همچون مقتدای خود در دفاع از حق مظلوم بود اما مقاوم تا پای جان و حتی آبرو. دوران دوم خرداد علامه بود و100 نشریه ی زنجیره ای ، علامه بود و روزی 10 شبهه جدید عزیزان اصلاح طلب در دین ، علامه بود و تساهل و تسامح ، علامه بود و اتهام صدور حکم قتل های زنجیره ای، علامه بود و جامعه مدنی ، علامه بود و نفی حاکمیت خدا ، علامه بود و نفی معصومیت اولیای خدا ، علامه بود و قبض  و بسط تئوریک شریعت ، علامه بود و صراط های مستقیم ، علامه بود و دموکراسی آنگلوساکسونی، و علامه بود و همه ی اینها ،و او یکه و تنها ، علامه بود و ایستادگی تا پای نام و آبرو ، علامه بود و لقب "تئوریسین خشونت"، علامه بود و تهمت پیروی از تفکر انجمن حجتیه و مخالفت با اندیشه‌های تابناک حضرت امام...

 

به علامه تكیه می كنیم چرا كه در همه صحنه های حساس انقلاب راه مقاومت بر آرمانها را در پیش گرفته است:

در انتخابات 84 كه غالب افراد در تدارك آمدن هاشمی بودند از جمله شخصیت‌های مخالف با نامزدی ایشان بود. و بدون نام بردن از "هاشمی" به برخی از مصاحبه‌ها و سخنان او انتقاد کرده و از تداوم سیاست‌های فرهنگی اصلاح‌طلبان و استمرار حضور آنها در عرصه‌های فرهنگی و اجرایی کشور در صورت انتخاب مجدد هاشمی به ریاست جمهوری نگران بود...اما هر چه تبلیغات انتخاباتی به روز رأی‌گیری نزدیک‌تر می‌شد لحن سخنان علامه نیز به نفع دکتر احمدی‌نژاد متمایل می‌گردید.

 

علامه چراغ راه است چراكه در دفاع از انقلاب و اسلام حتی از آبروی خود نیز می گذشتند: و در پاسخ به دلسوزانی كه می گفتند این سیاسیون آبروی شما را می برند می فرمود: اگر من آبرویی داشتم این آبرو را کجا باید خرج می‏کردم؟ با خودم مگر باید داخل قبر می‏بردم!

 

به علامه رجوع می نماییم چراكه در فتنه 88  فدایی رهبر بودند و نه تنها خود بلكه همه شاگردانش در دفاع از ساحت ولایت و انقلاب در صحنه حاضر شدند و با روشنگری به سهم خود آتش فتنه را فرو نشاندند این نقش چنان پر رنگ بود كه توسط مدیریت وقت حوزه های علمیه  نشانِ  «عمار یاسر»، به علامه مصباح اهدا شد. 

 

به علامه اعتماد داریم چراكه در مواجهه با انحراف، هیچ ملاحظه كاری ننمودند و سیل ملامت های دوستان را به جان خریدند:  «شش ماه از عمر دولت نهم نگذشته بود که آیت‌الله مصباح یکی از مسئولان بزرگ اطلاعاتی را فرا خوانده و از او خواست تا سوابق مشایی را بیاورد؛ از آن وقت آیت الله مصباح تذکر دادند، ... شدیدترین حملات را علیه انحراف آیت الله مصباح داشتند.»

و جریان انحرافی در واكنش به روشنگری‌های علامه، در تربیون رسمی خود، همصدا با سازمان‌های منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی، مطهری زمان و برخی نهادهای انقلابی كشور را اقتدارگرا نامید؟!

تقوا و صفا

- رهبر معظم انقلاب درباره درس هفتگی استاد مصباح در دفتر مقام معظم رهبری فرمودند: هر چه از آن پخش شده و من گوش كردم واقعا انسان استفاده می‌كند. در ماه مبارك رمضان كه سخنرانی ایشان عصرها پخش می‌شد من غالباً گوش می‌كردم و بهره می‌بردم.

 

- در ادامه حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: بله! دعا كنید كه خداوند هدایت كند ما را. یادتان هست كه من یك وقت در زمان ریاست جمهوری به شما عرض كردم كه نیاز الان من به كمك معنوی خیلی بیش‌تر از سابق است. جناب‌عالی خدمت آقای بهجت(ره) رسیدید و پیغام رساندید كه كمكی كنند و بعد از آن ایشان دو تا نامه فرستادند كه من آن نامه‌ها را دارم و الحمدلله این كمك‌ها وجود داشته و ما قدر می‌دانیم.

 

القابی كه امام خامنه ای در  وصف علامه به كار گرفته اند همچون دریچه های نوریست كه ظلمت شك و تردید در  اعتماد و تبعیت و رجوع به این عالم ربانی بصیر  را می شكند و راه فرزندان معنوی امام خامنه ای را در حوادث سهمگین روشن می نماید تا امتحانی دیگر در در محك خوردن حلقه اهل ولایت رخ دهد.

 

القابی كه رهبری در توصیف ایشان بكار گرفته اند:  شخصیت عزیز و عظیم‌القدر، فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب‌نظر در مسایل اساسى اسلام، دارای حرف رسا و منطق قوی و مستحكم، متکلم،‌ مفسر و زمان شناس بصیر است، مصاف یک تنه با «خناسان مسلط»، همواره بر مدار حق ، نظیر ایشان خیلی نادر ،  وزنه‌ای برای اسلام و كشور، از برجستگان رجال علمى و چهره‏هاى موجه عالم تشیع، از برکات ماندگار حوزه‏ ى علمیه‏ ى قم و از چهره‏هاى موصوف و معروف به علم و عمل و جد و ابتکار، از آغاز تأسیس آن حوزه‏ى علمیه در اندیشه‏ى تعالى و تکامل پیوسته‏ى،احاطه و نکته‏دانى آن جناب.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: چرا به آیت الله مصباح یزدی اعتماد و تکیه می کنیم، امام خامنه ای، سخنان مقام معظم رهبری درباره علامه مصباح یزدی، ‌سخنان مقام معظم رهبری درباره آیت الله مصباح یزدی، علم، بصیرت و تقوا، امام زمان (عج)، سخنان رهبر فرزانه انقلاب درباره علامه مصباح یزدی، اسلام، بینش و صفا، علم و معرفت، مسائل سیاسی اسلام، فقه و فقیه، فلسفه و فیلسوف، علامه طباطبایی، شهید مطهری، حوزه علمیه قم، علم وعمل، عالم تشیع، موسسه در راه حق، امام خمینی (ره)، فقه و اصول، آیت الله بروجردی، آیت الله اراکی، آیت الله بهجت، اخلاق و عرفان، آیت الله انصاری همدانی، تفسیر المیزان، جهاد علمی، شبهات فکری، شبهات دینی، ورش دشمنان، باورهای دینی جوانان، جامعه شناسی، روانشناسی، علوم تربیتی، شاگردان علامه مصباح یزدی، حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا فیاضی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود نبویان، معارف اسلامی، سربازان امام زمان (عج)، شهید بهشتی، حوزه علمیه حقانی، بنیاد فرهنگی باقرالعلوم، موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی، مراکز علمی جهان اسلام، زمان شناسی، بصیرت و آگاهی، اعتقادات شیعه، ولایت فقیه، محور ولایت، سوابق مبارزاتی علامه مصباح یزدی، مبارزات روحانیت، هیئتهای موئتلفه اسلامی، دکتر علی شریعتی، پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع تئوریک از اسلام، مارکسیست، اصلاحات، انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها، اندیشه های التقاطی، مبانی جمهوری اسلامی، هاورماس، کانت، اسپینوزا، نماز جمعه تهران، حقیقت نظان سیاسی اسلام، دفاع از حق مظلوم، اصلاح طلب، تساهل و تسامح، حاکمیت خدا، قبض و بسط تئوریک شریعت، صراط های مستقیم، تئوریسین خشونت، انجمن حجتیه، هاشمی رفسنجانی، سیاستهای فرهنگی اصلاح طلبان، دکتر احمدی نژاد، آبرو، قبر، فتنه 88، عمار یاسر، نشان عمار یاسر، دفاع از ولایت و انقلاب، جریان انحرافی، سازمان منافقین، سلطنت طلبها، دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، ماه مبارک رمضان، درس هفتگی علامه مصباح، شک و تردید، اهل ولایت،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic