تاریخ : جمعه 24 خرداد 1392 | 12:02 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

انصراف حداد عادل به نفع گفتمان انقلاب اسلامی

 

برای مشاهدة کامل متن پیام حداد عادل بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت شریف ایران

 

در روزهای حساس و سرنوشت ساز یازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب می کنم:

 

1- اینجانب که از سال 1341 با کاروان نهضت امام خمینی(ره) همراه بوده و از بهمن 1357 تا کنون در صحنه ی های انقلاب و مسئولیت های مهم و سنگین اجرایی و قانونگزاری حضور داشته ام ، روش و بینش «اصول­گرایی» را در عرصه ی سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمان های امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق می دانم و خود را اصولگرا می شناسم و به این صفت افتخار می کنم.

 

2- پیروزی اصولگرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود میدانم و معتقدم با استمرار اصولگرایان حقیقی میتوان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه ی ایجاد حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف می دانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی واسطه به شکست اصولگرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم.

 

3- شرکت اینجانب در ائتلافی که به«ائتلاف سه­ گانه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقاٌ برای آن بود که نامزدهای اصولگرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصولگرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصولگرایان عهد و پیمان بسته بودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده ام.

 

4- با نزدیک شدن به ایام ثبت نام نامزدها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت نام روی داد و نگرانی هایی از باب تکرار حوادث تلخ سال های گذشته به ویژه فتنه ی سال 88 را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزدها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صدا و سیما و مناظره ها، دیدگاه ها و برنامه های خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظره ها و برنامه های صداو سیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصولگرا نیز دریغ نورزم.

 

5- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و به ویژه در هفته های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده ی امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه ی اول دولت آینده حل این مشکل می باشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعده های فریبنده و غیر عملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده می شود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولتها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آنها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفته ام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

 

6- اکنون بر پایه ی این مقدمات، امروز دوشنبه 20 خردادماه 1392 با در نظر گرفتن واقعیت های پیش رو در صحنه ی انتخابات و با توجه به نیت و انگیزه ای که از آغاز حضور در ائتلاف داشته ام به عهد خود وفا می کنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام می نمایم تا به سهم خود به پیروزی اصولگرایی در این انتخابات کمک کرده باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصولگرا نیز در این لحظه ی خطیر و حساس به وظیفه ی خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه می کنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصولگرایان در مرحله اول انتخابات پیروز شوند و یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله ی دوم، رقابت میان دو اصولگرا باشد.

 

7- با انصراف خود از مردم عزیز می خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزدها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه ی جهانی روز به روز افزون تر گردد.

 

8- وظیفه ی خود می دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده اند و یا در اجرای برنامه های صدا و سیما مرا یاری نموده اند سپاس گزاری کنم. از اینکه نمی توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده ی شکر محبت های آنان برایم از همگان پوزش می خواهم.

 

9- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص داده اند تشکر کنم. همچنین موظفم ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاه ها و برنامه های نامزدها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه ها، چه رسانه های مکتوب و چه رسانه های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به این جانب اطلاع رسانی مفید و سازنده کرده اند نیز تشکر می کنم.

 

10- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه 24 خردادماه 1392 حماسه ی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همه ی تلاش ها و نتیجه ی انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کننده ی دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی گردد.

 

والعاقبه للمتقین

غلامعلی حداد عادل
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: انصراف حداد عادل به نفع گفتمان انقلاب اسلامی، انصراف حداد عادل از انتخابات ریاست جمهوری، ملت شریف ایران، انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، نهضت امام خمینی (ره)، بهمن 1357، اصولگرایی، تعالیم اسلام و قرآن، اهداف انقلاب اسلامی، آرمانهای امام راحل، انتلاف پیشرفت، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، فتنه 88، صدا و سیما، تبلیغات انتخاباتی، رضای خدا، سیاه نمایی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، اصولگرایان، رهبر معظم انقلاب اسلامی، شورای نگهبان، رسانه های مجازی، استقلال آزادی جمهوری اسلامی، بصیرت،
دنبالک ها: رجا نیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات