کم شدن فشارها وابسته به حضور مردم در انتخابات

در عرصه بین‏الملل هرقدر عقب بنشینیم دشمن جلوتر میآید

مناظره‌ها نقطه قوت انتخابات

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در خجسته میلاد اسوه «عشق و ایمان و ایثار» حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، قانون گرایی را گفتمان تحسین برانگیز ملت در انتخابات 24 خرداد خواندند و با تجلیل از شور و شوق مبارك مردم برای شركت در انتخابات تأكید كردند:

حضور حداكثری در پای صندوقهای رأی، از هر چیز دیگر برای كشور مهمتر است و ملت با حركت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحكم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناكام و ناامید خواهد كرد.

 

ایشان با تبریك میلاد پربركت حضرت امام حسین (ع) شور و اشتیاق انتخاباتی ملت را نشان دهنده شكل گیری حماسه سیاسی برشمردند و افزودند:

حماسه سیاسی از همین امروز شروع شده و انشاءالله روز جمعه با امید، توكل و همت مردم، به نقطه اوج خود خواهد رسید و به معنای واقعی تحقق خواهد یافت.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات 24 خرداد را برخوردار از رنگ و بویی خاص دانستند و افزودند:

دشمنان اسلام و انقلاب و ایران، همه امكانات مالی، رسانه ای و سیاسی خود را بكار گرفتند تا مردم را از نظام جدا و به «انتخابات و دستگاه برگزار كننده آن» بدبین كنند اما ملت روز جمعه با حضور حداكثری در پای صندوق های رأی، ارتباط و اتصال مستحكم خود را با نظام اسلامی اثبات می كند و با نمایش قدرت عظیم خود، دشمن را بار دیگر شكست خورده و مأیوس خواهد ساخت.

 

ایشان، انتخابات 24 خرداد را تجربه ای مهم و بزرگ برای ملت ایران برشمردند و خاطرنشان كردند:

حضور یكپارچه، متحد، پرشور، قدرتمند و امیدوارانه ملت در انتخابات و حفظ و تقویت اعتماد متقابل مردم و مسئولان موجب یأس دشمن، كاهش فشارها و از دست رفتن كارایی دشمن می شود.

 

رهبر انقلاب اسلامی روال انتخابات را تا امروز روالی خوب خواندند و افزودند:

گفتمان مردم در این انتخابات، قانونگرایی است و همه مردم در همه جا از ضرورت پایبندی به قانون سخن می گویند كه این مسئله، بسیار با ارزش و برجسته است.

 

ایشان، عدم تبعیت از قانون را مبنای حوادث سال 88 دانستند و خاطرنشان كردند:

مردم و كشور از آن بی قانونی لطمات فراوان دیدند و این واقعیت باعث شده، ملت در انتخابات پیش رو درباره ضرورت قانونگرایی، كاملاً حساس باشد.

 

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند:

مسئولان و نامزدهای مختلف و محترم هم تاكنون جهات قانونی را رعایت كرده اند كه انشاءالله این روند ادامه خواهد یافت.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنان هشت نامزد با هشت گرایش و هشت نوع نگاه را در مناظره های صدا و سیما، باعث آگاهی مردم از افكار و دیدگاههای مختلف نامزدها و نشان دهنده آزادی بیان در ایران اسلامی خواندند و با قدردانی از این حركت مفید و با ارزش رسانه ملی افزودند:

تهمت زنندگان به نظام جمهوری اسلامی سالها نعره می زدند كه در ایران آزادی نیست و تریبون نمی دهند اما اكنون خجالت زده شده اند.

 

رهبر انقلاب حضور كامل همه جریانهای سیاسی و فكری كشور در مناظره ها و بیان دیدگاههای متفاوت را از نقاط قوت انتخابات امسال دانستند و افزودند:

البته من درباره بعضی حرفهایی كه در مناظره ها زده شد، حقایق و مطالبی دارم كه انشاءالله بعد از انتخابات بیان خواهم كرد اما به هر حال این حركت خیلی خوب و خوشحال كننده بود.

 

ایشان گرایشهای پرشور مردم در انتخابات امسال را مشابه شور و شوق انتخابات سال 88 خواندند و در عین حال افزودند:

خوشبختانه امسال از بی ادبی و بی احترامی كه گاه در احساسات و گرایشات سال 88 بروز می كرد خبری نیست كه این پیشرفت بسیار با ارزش را باید شكرگذاری كرد.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور حداكثری در پای صندوقهای رأی را مهمترین و اولین توصیه و خواست خود اعلام و تأكید كردند:

این حضور عمومی، از هر چیز دیگر برای كشور مهمتر است و به همین علت حتی كسانی كه فقط دلبسته به ایران هستند، باید در انتخابات حضور یابند.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند:

هیچ كس از تقدیر الهی ملت در روز جمعه خبر ندارد اما منتخب  ملت هر قدر با آرای بیشتر و محكم تری انتخاب شود می تواند با قدرت بیشتر در مقابل دشمنان كشور و ملت بایستد و از منافع ملی دفاع كند.

 

ایشان خاطرنشان كردند:

عرصه بین المللی، عرصه تعارف و رودربایستی نیست و هر قدر شما ضعف نشان دهید و عقب بنشینید دشمن جلوتر می آید.

 

رهبر انقلاب در اثبات واقعیت یاد شده خاطرنشان كردند:

گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف ها را قبول كردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیشتر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایداری و استقامت در مقابل دشمن بین المللی را نیازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشید ایران، اتكاء به عزت ملی، توكل به خدا و حسن ظن به وعده های پروردگار» خواندند و افزودند:

باید در راه پرعزتی كه ملت و نظام انتخاب كرده اند عاقلانه و مدبرانه پیش رفت.

 

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان درباره انتخابات ابراز امیدواری كردند:

امتحان مهم روز جمعه به فضل الهی و در پرتو حضور پرشور و یكپارچه ملت در پای صندوق های رأی، به آزمون موفق و پیروز دیگری برای ملت ایران و نظام اسلامی تبدیل شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دربخش دیگری از سخنانشان روز با عظمت سوم شعبان را پرتوی از عظمت قیام بی نظیر حضرت اباعبدالله الحسین دانستند و افزودند:

امام حسین علیه السلام برای بقای اسلام و باقی ماندن ظلم ستیزی بعنوان یك اصل در تاریخ بشریت با فداكاری بزرگ و تقدیم جان خود و عزیزان خود و اسارت خانواده و حرم اهل بیت علیهم السلام الگویی پرشكوه و ماندگار در مقابل همه بشریت قرار دادند.

 

ایشان سراسر زندگی امام حسین علیه السلام را درس و الگو خواندند و خاطر نشان كردند:

البته عظمت حادثه كربلا و درخشندگی آن به قدری است كه همه نورها را تحت الشعاع قرار میدهد.

 

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند:

مهمترین درس قیام امام حسین علیه السلام آمادگی همیشگی برای اقامه حق و عدل، و مقابله دائم و همه جانبه با ظلم و ستم است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند:

كسی كه در مسیر امام حسین علیه السلام قدم میگذارد باید آماده شهادت باشد البته حركت در این مسیر همیشه به شهادت منجر نمی شود اما در هر حالت موجب سعادت و عزت است.

 

ایشان با اشاره به حركت قاطبه ملت ایران در مسیر حركت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خاطر نشان كردند:

ملت ایران با روحیه حسینی و عاشورایی وارد میدان شد و توانست یك بنای ظلم ملّی و بین المللی را ویران و بجای آن یك بنای رفیع اسلامی را پایه گذاری كند.

 

رهبر انقلاب اسلامی افزودند:

ملت ایران، این مسیر را تا به امروز ادامه داده است و پیشرفت های ملت نیز به دلیل حركت در همین مسیر است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تفاوت بسیار زیاد ایران 57 با ایران 92 و پیشرفت های چشمگیر در علم، سیاست، امنیت، امید، اعتماد به نفس و تأثیرگذاری در حوادث منطقه و جهان تأكید كردند:

ملت ایران اكنون به مرحله ای رسیده است كه در مسیر سعادت و عزت پیش می تازد و به فضل خدا این حركت، پر شتاب تر خواهد شد.

 

ایشان همچنین با اشاره به فضیلت ماه شعبان بعنوان ماه عبادت و توسل و مناجات افزودند:

باید از بركات این ماه بزرگ بویژه مناجات شعبانیه برای ارتباط بیشتر با خدا و جلب رحمت و مغفرت الهی استفاده كرد.

 

رهبر انقلاب اسلامی، راه عزت و عظمت ملت ایران را توكل به خدا و ارتباط با پروردگار دانستند و خاطرنشان كردند:

نقش ارتباط با معدن نور و عظمت بسیار فراتر از تكیه صرف بر محاسبات مادی و دنیوی است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وضع كنونی دنیای غرب را نمونه غفلت از ارتباط با خداوند برشمردند و افزودند:

با این كه مستكبران عالم، دارای محاسبات مادی و دنیوی دقیقی هستند اما هر روز مشكلات و ضعف های آنها بیشتر می شود و این مشكلات روزافزون، سرانجام تمدن غرب را از پا خواهد انداخت.
طبقه بندی: سخن ولایت، انتخابات ریاست جمهوری 1392،
برچسب ها: سخنان مقام معظم رهبری درباره انتخابات ریاست جمهوری، بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات ریاست جمهوری، سخنان ولایت، سخن ولایت، سخنان رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات ریاست جمهوری، بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره انتخابات ریاست جمهوری، سخنان حضرت آیت الله خامنه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری، بیانات حضرت آیت الله خامنه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری، سخنان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری، بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای درباره انتخابات ریاست جمهوری، میلام امام حسین (ع)، شور و شوق انتخاباتی، توکل، همت، قانونگرایی، عشق و ایمان، ایثار، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، انتخابات 24 خرداد، سیاسی، نظام اسلامی، حضور حداکثری پای صندوق های رای، ملت ایران، فتنه 88، مناظره های صدا و سیما، آزادی بیان در جمهوری اسلامی، منافع ملی، مصلحت، پایداری، ‌استقامت، حسن ظن به خدا، فضل الهی، عزت ملی، ظلم ستیزی، فداکاری، ‌زندگی امام حسین (ع)، ماه شعبان، سعادت، حق، عدل، ظلم و ستم، عاشورا، مناجات شعبانیه، ایران 57، اعتماد به نفس، فضیلت ماه شعبان، عبادت، مناجات، توسل، ارتباط با خدا،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic