مردم رای دادن را به تاخیر نیاندازند

شخصی از شورای عالی امنیت ملی آمریکا گفت که انتخابات را قبول نداریم

به درک که قبول ندارید!!!

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

خبرنگار صداوسیما: سلام عرض میكنم؛ صبح حضرتعالى بخیر.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: سلام علیكم و رحمةالله.

 

خبرنگار صداوسیما: حماسه‌ى سیاسى مورد نظر حضرتعالى آغاز شده؛ توقّع حضرتعالى از مردم و دست‌اندركاران انتخابات براى تحقّق كامل این حماسه چیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم. خداوند متعال را سپاسگزاریم كه به ما و ملّت عزیزمان این توفیق را داد كه یك بار دیگر در حركتى و اقدامى كه در سرنوشت كشور مؤثّر است، توفیق پیدا كنیم و شركت كنیم. همین‌طور كه اشاره كردید، این حقیقتاً یك حماسه است؛ و ان‌شاءالله امروز ملّت ایران نشان خواهند داد كه به معناى حقیقى كلمه، حماسه به وجود خواهند آورد. توقّع بنده‌ى حقیر از ملّت عزیزمان این است كه همه شركت كنند؛ و توصیه میكنم كه زود حضور پیدا كنند، تأخیر نیندازند - فى التّأخیر افات - یعنى همین اوّل صبح، در نیمه‌ى اوّل روز، نگذارند دیروقت بشود.

 من به 31 نفر براى شوراى شهر رأى دادم. البتّه بعضى از این حضرات را از نزدیك مى‌شناختم، بعضى را هم نمى‌شناختم، لكن اعتماد كردم به همین فهرستهایى كه پیشنهاد میكنند و میدهند؛ یكى از آنها را ما گرفتیم و به اعتماد آنها، بقیّه‌ى كسانى را كه نمى‌شناختیم نامشان را نوشتیم. امیدواریم خداوند ان‌شاءالله بركت بدهد و بتوانند اینها در تهران به وظائف خودشان بخوبى عمل كنند و در همه‌ى شهرها و روستاها ان‌شاءالله عناصر مؤمن و علاقه‌مند به كار و كارى انتخاب بشوند.

 براى ریاست جمهورى هم در بین این حضراتى كه هستند، یك نفر را به نظرم رسید و انتخاب كردم. به كسى هم نگفتم تا الان؛ حتّى كسانِ نزدیك من - خانواده‌ى من، فرزندان من - مطّلع نیستند كه من به چه كسى رأى دادم. وظیفه‌ى مردم است كه تحقیق كنند؛ لابد تا حالا تحقیق كرده‌اند و انتخاب كرده‌اند كسى را كه میخواهند به او رأى بدهند. امیدواریم خداوند به انتخاب مردم بركت بدهد و آنچه كه خیر این كشور و خیر این ملّت و موجب سعادت و رفاه مادّى و معنوى مردم است ان‌شاءالله تحقّق پیدا كند. عمده این است كه همه شركت كنند.

 من به این حضرات محترمى كه مسئولان صندوقها و مسئولان بازشمارى و قرائت آراء و اینها هستند، یك توصیه به این عزیزان دارم و آن این است كه بدانند رأى مردم امانتى است دست آنها و حقّ‌النّاس است؛ یعنى حفظ امانت در این مسئله، حقّ‌النّاس است. همان‌طور كه میدانید حقّ‌النّاس را انسان بیشتر بایستى رعایت كند و خروج از عهده‌ى حقّ‌النّاس سخت‌تر است از خروج از عهده‌ى حقّ‌الله. لذا است كه خیلى باید در این زمینه توجّه كنند.

 ملّت عزیز ما هم با شوق و انگیزه وارد بشوند؛ بدانند كه سرنوشت كشور دست آنها است، و سعادت این ملّت بستگى دارد به انتخاب آنها؛ هم به اینكه فرد شایسته را انتخاب كنند، هم به اینكه اصلاً وارد مرحله‌ى انتخاب بشوند؛ خود این ورود در مرحله‌ى انتخاب، تأثیر دارد در سعادت كشور. لذا شما مى‌بینید مخالفین ملّت ایران و دشمنان ملّت ایران سعى میكنند - از مدّتى پیش - كارى كنند كه مردم یا مأیوس بشوند یا بدبین بشوند یا تنبلى كنند یا اهمّیّت ندهند، لذا پاى صندوقها نیایند. دیگر حالا كارِ این «كارشكنى» از مطبوعات و رسانه‌ها و خبرگزارى‌ها گذشته، به خود سیاستمداران جبهه‌ى دشمن ملّت ایران رسیده؛ آنها هم حتّى دخالت میكنند. شخصیّت‌هاى معروف سیاسى غربى، آنهایى كه وابسته‌ى به جبهه‌ى دشمنند، مى‌بینید كه علیه حضور مردم فعّالیّت میكنند. اخیراً شنیدم كه از شوراى امنیّت ملّى آمریكا كسى گفته كه ما این انتخابات ایران را قبول نداریم. خب به درك كه قبول ندارید! اگر قرار بود ملّت ایران منتظر بماند كه شما چه چیزى را قبول دارید و چه چیزى را میل دارید، آن‌طور عمل بكند، كه كلاهش پسِ معركه بود. ملّت ایران نگاه میكند ببیند خودش چه چیزى را احتیاج دارد و مصلحت او در چیست، آن را دنبال خواهد كرد. ان‌شاءالله كه خداوند متعال به امروزْ براى ملّت ایران بركت بدهد؛ و كمك كند به ذهنها و دلهاى مردم كه آنچه شایسته‌ى آنها است، آنچه مطابق با شأن ملّت ایران است، آن ان‌شاءالله پیش بیاید.
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392، سخن ولایت،
برچسب ها: انتخابات ریاست جمهوری، مقام معظم رهبری، رای دادن مقام معظم رهبری، انتخابات 92، شورای امنیت ملی آمریکا، حق الناس،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic