تاریخ : چهارشنبه 29 خرداد 1392 | 12:04 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

هفت دلیل برای رأی ندادن به جلیلی!!!!!

(مطلب طنز)

مشاهده در ادامه مطلب

بالاخره نه تنها برای رأی دادن که برای رأی ندادن هم باید دلیل داشت. اینها هم دلایل بنده است برای رأی ندادن به فردی معلوم الحال که در افواه به نام سعید جلیلی شناخته می‌شود:

 

دلیل اول:

بالأخره اینهمه بد و بیراه گفتن كلی سایت و تلویزیون ضد انقلاب به جلیلی را كه نمی‌توان بی‌خیال شد، می‌توان؟ البته نه اینکه خدای نکرده فکر کنید ما ضد انقلاب هستیم ها... نه! ما کلی هم انقلابی هستیم و حتی با چفیه هم عكس داریم! اما خب وقتی کلی نامزد هست که در عین انقلابی بودن ضد انقلاب هم با آنها کاری ندارد مگر مرض داریم به جلیلی رای بدهیم و برای خودمان دردسر درست کنیم!؟ اصلا چه كسی گفته انقلابی بودن مخالف ضد انقلابی بودن است؟! هیچم اینطور نیست. اصلا... اصلا از این به بعد انقلابی بودن مخالف دوست داشتن خورشت كرفس است! خسته شدیم از بس به اسم انقلابی بودن با ضد انقلاب درافتادیم!

وقتی می‌توان بدون هزینه، انقلابی بود، بهتر است ما هم برای خودمان دردسر درست نکنیم و ضمن پایبندی کامل به اصول انقلاب، دل ضد انقلاب را هم خون نکنیم! گناه دارن به خدا! به همین خاطر ما بجای رأی دادن به جلیلی، باید به كسی رأی دهیم كه ضد انقلاب‌های گوگولی را ناراحت نكند.

 

دلیل دوم

من خیلی دقت كردم. اما هرچقدر بیشتر دقت كردم كمتر فهمیدم بالاخره آقای جلیلی می‌خواهد چند ساله اقتصاد را كلا درست كند برود پی كارش. الان شما ببینید یكی گفته دو ساله، یكی گفته شش ماهه و یكی هم گفته صد روزه ریشه مشكلات معیشتی را از بیخ می‌خشكاند، اما این بنده خدا هیچ قول اینجوری نداده.

او اگر واقعا دوست‌دار مردم بود بجای اشاره به مشكلات واقعی اقتصاد و تلاش برای تغییر ساختارهای اقتصادی تورم‌زا، دو سه تا از این زمان‌ها اعلام می‌كرد تا دل مردم خوش باشد و با رویای به یكباره كن فیكون شدن اقتصاد حال كنند. شما بگویید! درست است آدم به كسی رأی بدهد كه راضی نیست برای دلخوش كردن مردم چند تا وعده الكی بدهد؟ واقعا كسی كه حاضر نیست بخاطر مردم انقدر فداكاری كند ارزش رأی دادن دارد؟!!

 

دلیل سوم

طرف اینهمه صحبت كرده اما دریغ از یك ذره سیاه‌نمایی! مگه جلیلی چیش از بقیه كمتره كه اینهمه اونا دارن از بدبختی ملت میگن این چیزی نمیگه؟! اگه راست میگه و به فكر ملته چرا تو صحبت با مردم به اونا نمیگه «شما یك مشت مردم بدبخت، بیچاره، مفلوك، ذلیل، بوگندو و عقب مونده هستید كه بوی گندتون دنیا رو برداشته و فقط من می‌تونم بیام شما را از این فلاكت نجات بدم»؟!

تازه این هیچی! پررو پررو تو چشم مردم نگاه میكنه و از دستاوردهای مردم و پیشرفت‌های كشور میگه! آخه یكی نیست بگه مرد حسابی اللان وقت این حرفاس؟ الان وقت تزریق عزت و امید به مردمه؟ الان باید انقدر بدبختی‌های مردم رو بكوبی تو كله‌شون كه سرشون گیج بره و تو این گیجی بیان به تو رأی بدن؛ حالا تو هی بیا بصورت عزتمندانه مشكلات مردم رو مطرح كن، زكی! كی اینجوری رأی میاره؟

به نظرم ما هم نباید به كسی رأی بدیم كه حتی بخاطر رأی آوردن هم حاضر نیست مردم كشورش رو خوار و ذلیل نشون بده!

 

دلیل چهارم

من نمیدونم كدوم عقلی میگه آدم بره به كسی رأی بده كه فرق اِ و اَ  رو نمیدونه و با هم قاطی‌شون میكنه و تازه اسم خودش رو گذاشته دكتر! مگه میشه؟ بله، عرض می‌كنم خدمتتون:

این آقا با قاطی كردن اِ و اَ، بجای اینكه اَشرافیت داشته باشه، اِشرافیت داره! یعنی تو شرایطی كه كشور ما به اشرافیت و تجمل و كبر و غرور نیاز داره، جلیلی اشرافیت و جامع‌نگری و تسلط به همه امور داره. یعنی طرف بجای اینكه از دبیری شورای عالی امنیت ملی استفاده كنه و یه دك و پزی برای خودش درست كنه و مثل پادشاه‌ها بره و بیاد، از اشراف حوزه كاری‌ش به مسائل كلان كشور تو حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استفاده كرده و حالا نسبت به همه مسائل كشور اشراف داره.

هی... چقدر لذت بخش بود كه همین چند روز پیش عكس دبیر اسبق همین شورای عالی امنیت ملی رو دیدیم كه یكی داشت دستش رو می‌بوسید. یعنی میشه این دوران برگرده؟ یعنی میشه بجای اِشرافیت، اَشرافیت تو مسئولین‌مون موج بزنه؟ ما برای تحقق این آرزو به جلیلی رأی نمی‌دهیم.

 

دلیل پنجم

این یكی دو سال اخیر چقدر خوب بود. هی دعوا، لجبازی، درگیری! این به اون نامه می‌نوشت، اون صدای یكی دیگه رو ضبط می‌كرد. هر روز صبح كه از خواب پا می‌شدیم سریع می‌رفتیم تو سایت‌ها تا ببینیم جدیدترین تیكه‌ای كه یه مسئول به یه مسئول دیگه انداخته چیه؟! چقدر نشاط كه از این طریق به جامعه تزریق شد! حالا فوق فوقش یك كم مشكلات اقتصادی برای مردم ایجاد شد و كار مردم رو زمین موند، كه خب اصلا مهم نیست!

حالا نشاط هیچی؛ چقدر اشتغال كه از این طریق ایجاد شد و كلی سایت و روزنامه و وبلاگ نون خوردن! اما حالا آدمی اومده كه تو این چند سال اصلا حاشیه نداره. نه به كسی فحش داده، نه پته یكی دیگه رو رو كرده، اهل نامه نگاری و صدا ضبط كردن هم كه نیست. حتی با اینكه مخالف جریان انحرافی بوده تا حالا نه حرفی از رمالی و جن گیری زده نه از آموزش نظامی به سربازای جریان انحرافی تو جنگل‌های شمال خبر داده! خب سیاست هم كه بدون این چیزا مثل فینال جام باشگاه‌ها بدون تماشاگره... حال نمیده كه آخه!

به همین خاطر هم ما به جلیلی رأی نمی‌دیم تا همچنان صحنه سیاسی جامعه پر از شور و نشاط باشه و هر روز با كلی خبر درگیری مسئولین با هم صفا كنیم!

 

دلیل ششم

البته من به این مسئله به طور ضمنی در همون بند مربوط به سیاه‌نمایی اشاره كردم اما انقدر این موضوع اهمیت دارد كه باید جداگانه بگویم. واقعا كسی كه دو زار موقعیت شناس نیست صلحیت ریاست جمهوری را دارد؟

طرف در مناظره سوم بجای اینكه موقعیت رو غنیمت بدونه و از هر روشی برای جلب رأی استفاده كنه افتاده به دفاع از نظام و انقلاب. مرد حسابی! الان مردم منتظرن تو چهارتا حرف جذاب بزنی و آرای مردم و بكشونی سمت خودت. اونوقت تو از مردم مظلوم سمیرم و ایذه میگی؟ از پیشرفتای كشور دفاع می‌كنی؟ از نامه وزیر علوم اصلاحات برای برخورد با دانشجوها حرف میزنی؟ چهار تا حرف جذاب و دهن پر كن بزن! دو تا وعده خفن بده! سیاه‌نمایی كن! اما زهی خیال باطل...

حتما انتظار داری با این وضعیت بهت رأی هم بدیم؟!

 

دلیل هفتم

اینهمه آدم از جلیلی حمایت كردن اما دریغ از دو تا هنرپیشه خوش تیپ، خواننده سوسول، بازیگر تو دل برو! همه‌اش شاعر و نویسنده و كارگردان و اندیشمند و روحانی جبهه فرهنگی انقلابه اومدن از اون حمایت كردن. اونم كیا؟! من كلی دكه روزنامه فروشی رو بالا پایین كردم اما حتی عكس یه نفر از اینا رو روی مجلات جدول و آشپزی و خانواده ندیدم! آخه اینم شد گروه حامیان؟!

باز اگر یه بازیگر طنزهای نود قسمتی یا یه فوتبالیست دماغ عمل كرده ازش حمایت كرده بود می‌شد یه كاری براش كرد اما دریغ از حتی یه نفر! طبیعتا از ما هم انتظار نداشته باشید بریم به چنین كسی رأی بدیم مخصوصاً كه تو رقبا هستند افرادی كه دور و برشون پره از هنرپیشه و خواننده و فوتبالیست!

« م.ر.سیخونكچی»
طبقه بندی: انتخابات ریاست جمهوری 1392، طنز،
برچسب ها: سایت های ضد انقلاب، شبکه های ضد انقلاب، شوخی با جلیلی، خورشت کرفس، عناصر ضد انقلاب، اقتصاد، تورم، سیاه نمایی، عزت و امید، اشرافیت، دبیر شوای امنیت ملی، جریان انحرافی، سیاست، جنگل های شمال، مشکلات اقتصادی، اصلاحات، دفاع از نظام و انقلاب، روحانی، شاعر، کارگردان، هفت دلیل برای رأی ندادن به جلیلی، انتخابات 24 خرداد، انتخابات یازدهم،
دنبالک ها: رجانیوز،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات