تاریخ : چهارشنبه 22 شهریور 1391 | 11:56 ب.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

فکر نمی کنید چادر سر کردن تو گرمای تابستان سخت باشد؟

جواب از خانم علاسوند، کارشناس برنامة «ریحانه» شبکة ر ادیویی معارف:

 وقتی با خیلی از این خانم‌های بد حجاب صحبت می‌کنیم می‌گویند ما این‌جوری راحت‌تریم و چادر دست و پا گیر است. اصلا این ایده که من راحت‌تر هستم غلط است، انسان به این دنیا نیامده که همیشه راحت باشد. شما اگر بر این مبنا زندگی بکنید، اساسا بشر برای رعایت قوانین دلیلی ندارد، چون همة قوانین هر کدام به نوعی گوشه‌ای از راحتی انسان را می‌گیرد، قانون آمده برای این‌که نظم ایجاد بکند. انسان اساسا از نظر جسمی دارای قابلیتی هست که اگر آن‌ها را مدام شکوفا کند و به آن دست پیدا کند، تعریف‌اش از راحتی متفاوت می‌شود.

 

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

 

 گاهی وقت‌ها ما می‌خواهیم پیاده روی می کنیم، نیم ساعت که می‌رویم احساس می‌کنیم که دیگر نمی‌توانیم برویم، ولی وقتی مدتی تمرین کردیم، پیاده روی و چه بسا پیمودن مسافتهای طولانی هم برای ما راحت باشد. بنابراین انسان‌ها در شرایط مختلف می‌توانند خود را با قوانین و شرایط وقف بدهند و استعدادهای خود را شکوفا می‌کنند بدون این‌که احساس ناراحتی بکنند. مثلا ما در بعضی از نقاط گرمسیر کشور می‌بینیم که خانمی در درجة حرارت 50 درجة سانتیگراد هم چادر سرش هست و هم مقنعه دارد و هم مانتو پوشیده با شلوار و جوراب، ولی در عین حال راحت است. چرا راحت است؟ چون ظرفیت خودش را کشف کرده، و یک عادت را برای خود ایجاد کرده، یعنی اگر غیر از این عمل کند دیگر راحت نیست.

 

 پس اولا ما باید ببینیم تفسیرمان از راحتی چیست؟ دوما این‌که آیا در این حد (بالا) از راحتی زندگی کردن آیا درست است یا نه؟ این انسان‌ها صرف‌ نظر از حجاب، باید بدانند (چه خانم و چه آقا) که اگر در این سطح از آسایش و راحتی زندگی کنند، یک عنصر کاملا غیر فعال هستند، در صورتی که فرد مقابل او سختی را تحمل می‌کند و از خیلی از راحتی‌ها عبور می‌کند و در عوض به مدارج بالای علمی و اخلاقی می‌رسد.
طبقه بندی: پاسخ به سوالات و شبهات حجاب،
برچسب ها: حجاب، حجاب و عفاف، پوشش و حجاب، خانمهای بد حجاب، چادر، خانمهای بی حجاب، حجاب و مانتو، زندگی، راحتی، انسان، برنامه ریحانه، شبکه معارف، برنامه ریحانه شبکه معارف، زن و حجاب،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات