تاریخ : جمعه 3 آبان 1392 | 12:00 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«زنی که مدعی بود حضرت زینب کبری (س) است!»

روزی زنی را به نزد متوکل عباسی آوردند که وی مدعی بود حضرت زینب کبری سلام الله علیها است!!! و زمان عاشورای حسینی و ماجرای کربلا را درک کرده و به اذن خداوند همچنان زنده است.

 

حاضران هر چه فکر کردند نتوانستند راهی برای صحت و سُقم این ادعای زن پیدا کنند.

 

متوکل عباسی پنداشت که موقعیت مناسب است تا مقام امام هادی علیه السلام را زیر سوال ببرد ؛ بدین ترتیب قضاوت صحّت و سُقم ادعای زن را به امام هادی علیه السلام سپرد.

مشاهده در ادامه مطلب

حضرت امام هادی علیه السلام فرمودند:

 

« خوردن گوشت بدن فرزندان حضرت فاطمه سلام الله علیها بر درندگان حرام است ؛ پس اگر این زن مدعی است حضرت زینب سلام الله علیهاست باید بدون هیچ ترسی وارد قفس شیرها شود. »

 

وقتی زن این سخن امام هادی علیه السلام را شنید از ادعای خود بازگشت و اقرار کرد که دروغ گفته است و حضرت زینب سلام الله علیها نیست.

 

متوکل عباسی که می خواست عظمت امام هادی علیه السلام را زیر سوال ببرد گفت : یا علی بن محمد! تو نیز از فرزندان فاطمه (سلام الله علیها) هستی پس نباید شیرها هم به تو آزاری برسانند پس حقیقت این ادعا را به ما نشان بده.

 

« حضرت امام هادی علیه السلام وارد قفس شیرها شدند و در عین ناباوری این شیرهای درنده به پای حضرت امام هادی علیه السلام افتادند و ایشان دست بر سر شیرها می کشیدند و آنها بدون هیچ غُرِّشی در کنار امام علیه السلام آرام گرفتند. »
طبقه بندی: داستانک، امام هادی (ع)،
برچسب ها: حکایت زنی که مدعی بود حضرت زینب کبری (س) است، متوکل عباسی، ماجرای کربلا، عاشورای حسینی، مقام امام هادی (ع)، فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س)، شیرهای درنده، دروغ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic