«دورة تكنیكهای موفقیت»

«دکتر شاهین فرهنگ»

«قسمت بیستم»

(مطالب فوق خلاصه ای است از سمینار چهارده  جلسه ای «تكنیكهای موفقیت دکتر شاهین فرهنگ»  كه در باغ نورِ اصفهان در تابستان سال 1385 برگزار گردید که به یاری خداوند به مرور در وبلاگ «اوج پرواز»  قرار داده خواهد شد.)

نهمین كلید موفقیت

«استفادة درست از فرصتها»

مشاهده در ادامه مطلب

علی (ع) می فرمایند:

از فرصتها استفاده كنید قبل از اینكه مایة افسوس و غصة شما شوند.

علی(ع)می فرمایند :

در كمین فرصتها باشید.

لحظه لحظة زندگی من و شما لحظه هایی است تكرار نشدنی. انسانهای موفق نگران لحظه لحظة عمرشان هستند كه از دست برود و به نتیجه ای نرسند.

 

لطفآ عجله و شتاب را از زندگی خودتان حذف كنید. و در عوض تك تك فرصتهای زندگی را دریابید. لحظه لحظه عمر ما فرصتهایی است طلایی كه كائنات به ما هدیه می دهد تا خودمان را شكوفا كنیم و به اوج برسانیم. آنچه كه ماندگار است استفادة از تك تك فرصتهاست برای تحول. ماندگاری در محدود نگهداشتن خود نیست، ماندگاری در تحول و آفریدن چیز نواست.

 

تمام سلولهای بدن ما (به غیر از سلولهای عصبی) هر هفت سال یكبار نو می شوند. بیایید از بدن خود بیاموزیم،كه آنچه كه می ماند تحول است، نه چسبیدن به محدودیتها و عوض نشدن.

دهمین كلید موفقیت

یكپارچه شدن با خود و دیگران

یكپارچه شدن با دیگران

در یكپارچه شدن با دیگران ما معتقدیم باید حرف دلتان را به آدمها بزنید و بدانید كه هیچ اتفاقی هم نخواهد افتاد.

 

اگر آدمها اختلاف سلیقه نداشتند اگر آدمها از منظر های مختلف به یك موضوع نگاه نمی كردند، هیچ وقت رشد، شكوفایی، اختراع، اكتشاف، بوجود نمی آمد. بنابر این حتا اگر می دانید كه نظر شما مخالف با ایدة كسی است توصیه می كنیم كه حرف خود را به او بگویید. (ولی با زبان خوش).

 

ذهنی كه درگیر با رفتار كسی است، محال است كه در وضعیت آلفا قرار بگیرد، وبرای همین از شما می خواهیم كه اگر با كسی مساله ای دارید به او بگویید، رك هم بگویید(ولی نه بگونه ای كه به شخصیت و شان او بر بخورد)

 

من و شما باید یاد بگیریم كه بشویم نردبان ترقی همدیگر، من و شما باید همدیگر را بكشیم به سوی موفقیت، و باید آینة همدیگر بشویم، لازم است كه به هم تذكر بدهیم، لازم است بگوییم ایراد شما از نظر من چیست. و اگر این كار را كردید دیگران هم یاد می گیرند كه حرف دلشان را به شما بزنند.

یكپارچه شدن با خود

در درون همة ما چیزی وجود دارد كه به آن كودك درون می گوییم. كودك درون من و شما بخش احساسی و عاطفی درون ما است. حالات و روحیاتی است كه زمان خردسالی داشتیم.

 

كودك درون من و شما به راحتی سوال می كند، به راحتی اعتراض می كند، دروغ نمی گوید، راحت گریه می كند، از ته دل می خندد، صادق است، خلاق است، بازیگوش است. و ما هرچقدر كه بزرگتر می شویم، كودك درون ما بیشتر در درون زندان وحبس قرار می گیرد.

 

كودك درون من و شما سالهاست كه زندانیست. ولی در انتظار آزادی.

كودك درون من و شما زیر نقابهای بالغانه ای كه ما زده ایم، زیر قیافه هایی كه ما گرفته ایم مخفی شده است. و كسی كه كودك درون او مخفی است امكان ندارد به موفقیت برسد.

پیامبر اكرم (ص) می فرمایند:

من كودكان را به سه دلیل دوست دارم: درست می كنند و خراب می كنند و هردو را بازی می دانند،قهر می كنند و آشتی می كنند بی آنكه كینه ای به دل بگیرند، روزی خدا را می خورند بی آنكه به اسبابش بیاندیشند.

من وشما باید با كودك درونمان آشتی كنیم. روانشناسان معتقدند كه هشتاددرصد شخصیت روحی و احساسی بچه ها تا هشت سالگی شكل می گیرد، پانزده درصد دیگرش تا هجده سالگی ، و پنج درصد دیگر برای باقی عمر باقی می ماند. گرچه ما معتقدیم كه با این پنج درصد می شودآن نود و پنج درصد را هم تغییر داد. ولی كمی كار می برد زمان بر است و تلاش می خواهد.

كودك درون ما بسیار جسمانی است. لطفآ ژستهای آدم گنده ها را بگذارید كنار.

عیسی (ع) می فرماید:

تا دوباره متولد نشوید، پی به حقیقت نخواهید برد.

رسول اكرم (ص) می فرمایند:

به تفریح و بازی بپردازید، آخر من دوست ندارم روش شما در دین خشن و غلیظ به نظر بیاید.

برای یكپارچه شدن با خود باید دو كار كرد:

اول: لطفآ با كودك درونتان آشتی كنید.

دوم: نقابهایی كه به صورت خود زده اید بردارید. (نقاب یعنی دورویی)

تکنیکهای موفقیت ادامه دارد....
طبقه بندی: دوره تکنیکهای موفقیت دکتر شاهین فرهنگ،
برچسب ها: دوره تکنیکهای موفقیت دکتر شاهین فرهنگ، کلیدهای موفقیت، نقاب، دو رویی، آشتی با کودک درون، تفریح و بازی، رسول اکرم (ص)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات