تاریخ : دوشنبه 27 شهریور 1391 | 12:17 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

چرا نماز را باید به عربی بخوانیم؟

«دکتر شاهین فرهنگ»

دلیل اول:

اینكه نماز كلام خدا است، و همانی است كه خدا گفته است. ما حق نداریم كلام خودمان را با كلام محبوب مقایسه بكنیم. بین آنچه كه خدا گفته و آنچه كه ما از كلام خدا ترجمه می كنیم تفاوت بسیاری وجود دارد. ما وقتی  نماز را  به عربی می خوانیم بخاطر این این است كه داریم با كلام معشوق صحبت می كنیم، همانجوری كه او می خواهد. و از طرفی نماز ذكر قرآن است كه بیان ما در برابر آن بسیار كوچك و ناچیز است و از طرفی تكنیك عشق بازی حرف زدن به زبان معشوق است.

 

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

دلیل دوم:

امروزه تحقیقات زبان شناسی نشان می دهد كامل ترین زبان دنیا، زبان عربی است. آنقدر زیبایی و ظرافت و پیچ و خم در زبان عربی وجود دارد كه در هیچ زبان دیگری در دنیا دیده نشده است. (بعد از عربی زبان فرانسه كم نقص ترین زبان است)

دلیل سوم:

اگر ما نماز را به زبان عربی نخوانیم (مثلا به فارسی بخوانیم) اصلا ما نمی توانید آنچه را كه خدا به عربی گفته به فارسی بگوید.

 مثلا به جای الله كلمة خدا را می گذارند در صورتی كه الله اسم خاص است و اسم خاص هم قابل ترجمه كردن نیست. شما هر كلمه ای به جای الله بگذارید شان این كلمه را پایین آورده اید. همچنین است سایر كلمات نماز. محال است نماز را بشود به فارسی خواند. اگر شما بخواهید نماز را به فارسی به گونه ای بخوانید كه حق مطلب ادا بشود نمازپنج دقیقه ای تا دو ساعت طول خواهد كشید.
طبقه بندی: مباحث نماز دکتر شاهین فرهنگ،
برچسب ها: نماز، دکتر شاهین فرهنگ، چرا نماز را به عربی بخوانیم؟ زبان عربی، عربی، زبان فارسی، فارسی، زیبایی، زبان فرانسه، عشق، عشق بازی، تکنیک عشق بازی، معشوق، کلام معشوق، کلام محبوب، قرآن، زبان شناسی، دنیا، کاملترین زبان دنیا، چرا نماز؟، اسم خاص، اسم عام، کلمات نماز، نماز فارسی، آنتی ویروس ESET NOD32 Antivirus 4،
دنبالک ها: خانه تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات