تاریخ : سه شنبه 11 مهر 1391 | 01:10 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«قیام امام حسین (ع) برای امر به معروف بود.»

«مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای»

رشته بعدى هم رشته نهى از منكر و امر به معروف در بالاترین شكل آن است كه در نامه به معاویه در كتابهاى تاریخ نقل شده است - نقل شیعه هم نیست - اتّفاقاً این نامه را - تا آن جاكه در ذهنم هست - مورّخین سنّى نقل كرده‏ اند؛ به گمانم شیعه نقل نكرده است؛ یعنى من برخورد نكرده ‏ام؛ یا اگر هم نقل كرده‏ اند، از آنها نقل كرده ‏اند. آن نامه كذایى و نهى از منكر و امر به معروف ، تا هنگام حركت از مدینه است كه بعد از به سلطنت رسیدن یزید است كه این هم امر به معروف و نهى از منكر است. « اُرید اَن امر بالمعروف وانَهى عن المنكر».

 

ببینید؛ یك انسان، هم در تلاش نفسانى و شخصى - تهذیب نفس - آن حركت عظیم را مى ‏كند؛ هم در صحنه و عرصه ‏ى فرهنگى، كه مبارزه با تحریف، اشاعه احكام الهى و تربیت شاگرد و انسانهاى بزرگ است و هم در عرصه سیاسى كه امر به معروف و نهى از منكر است. بعد هم مجاهدت عظیم ایشان، كه مربوط به عرصه سیاسى است. این انسان، در سه عرصه مشغول خود سازى و پیشرفت است.

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

عزیزان من! این انسان الگوست - اینها مربوط به قبل از كربلاست - لحظه‏اى نباید متوقّف شد. باید دائم در حال پیشرفت بود؛ چون دشمنْ منتظرِ خاكریز نرم است كه نفوذ كند. دشمنْ منتظر توقّف است تا حمله كند. بهترین راه براى متوقّف كردن حمله دشمن و بر هم زدن آرایش او، حمله شماست. پیشرفت شما حمله به دشمن است.

 

بعضى خیال مى ‏كنند حمله به دشمنان، معنایش این است كه انسان حتماً توپ و تفنگ به جایى ببرد؛ یا فریاد سیاسى بلند كند. البته این هم در مواقعى لازم است. بله؛ لازم است انسان فریاد سیاسى هم بزند. بعضى این طور خیال نكنند كه وقتى ما به مسأله فرهنگ اشاره مى ‏كنیم، منظور فریاد كشیدن بر سر دشمن است؛ نه. البته آن هم جاى خودش كار لازمى است؛ اما فقط آن نیست. كار سازندگى انسان بر روى خود، بر روى فرزندان، زیردستان و كسان و بر روى امّت اسلامى، بزرگترین كارهاست. دشمن دائم پنجه مى ‏زند، براى این كه بتواند این سدّ عظیم را به نحوى متزلزل یا نازك و نفوذ پذیر كند. دشمن كه رها نمى ‏كند.

 

دشمن با عظمت ظاهرى و پوشالى خود، همه استكبار غربى و فرهنگ منحطّ جاهلى و طاغوتى است. این دشمن در طول قرنها به وجود آمده است؛ بر همه منافذ عالم - منابع اقتصادى، فرهنگى، انسانى و سیاسى - دست و چنگ انداخته است. حالا با یك مانع مهمّى كه اسلام واقعى است - نه اسلام ادّعایى - رو به رو شده است. البته اسلام ادّعایى هست. اسمشان مسلمان است. سر سفره آن، هم مى ‏نشینند؛ هم مى ‏چرند؛ انگشتان را هم مى ‏لیسند!طبیعى است آن كه ترسى ندارد.

 

 سدّ واقعى، اسلام واقعى و اسلام قرآن است. اسلام «لن یجعل‏اللَّه للكافرین على ‏المؤمنین سبیلاً» و «ان الحكم الاللَّه» است. اگر كمى دایره را اضیق كنید و به وسط دایره - به مركز - نزدیكتر شوید، اسلام «ان‏اللَّه اشترى من‏المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنّة» است. اسلام شماست كه بدنهایتان پر از تركش است. بر سرتا پاى شما نشانه‏ى عملیات و جنگ و جهاد فى‏سبیل‏اللَّه و امثال آن است. چه جانبازان عزیز، چه خانواده‏هاى شهدا، چه آنهایى كه رفتند و بحمداللَّه زنده و سرحال - به كورى چشم دشمن - برگشتند. مانع اصلى این است.

 

دشمن از این مانع، غافل نیست. دائم براین پنجه مى ‏اندازد. باید با پنجه افكنى و ناخن كشى و حیله‏ گرى دشمن مقابله كنیم. حركت و تلاش لازم است؛ هم در جبهه خودسازى - این مقدّم بر همه است؛ مثل امام حسین علیه‏ السّلام كه آقا و مولاى شماست - هم در جبهه سیاسى - كه آن امر به معروف و حركت و حضور سیاسى است و در جایى كه لازم است، بیان مواضع و تبیین سیاسى در مقابل دنیاى استكبار - هم در جبهه فرهنگى - یعنى آدم سازى، خود سازى، خودسازى فكرى و اشاعه فكر و فرهنگ - اینها وظیفه همه كسانى است كه امام حسین علیه السّلام را الگو مى‏ دانند. خوشبختانه ملت ما همه نسبت به حسین‏بن‏على علیه السّلام خاضعند و آن بزرگوار را بزرگ مى‏ شمارند. حتى خیلى از غیر مسلمانها این گونه‏ اند.

تاریخ: 24/9/1375

منبع: ستاد احیای امر به معرون و نهی از منکر
طبقه بندی: واجب فراموش شده (امر به معروف و نهی از منکر)، سخن ولایت،
برچسب ها: امر به معروف و نهی از منکر، مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای، امام خامنه ای، بیانات مقام معظم رهبری، ناهی از منکر، آمر به معروف، امر به معروف و نهی از منکر در بیانات رهبر انقلاب، امر به معروف و نهی از منکر در بیانات مقام معظم رهبری، قیام امام حسین (ع)، جبهه خودسازی، امام حسین (ع)، جبهه سیاسی، دنیای استکبار، جبهه فرهنگی، خودسازی فکری، اشاعة فکر و فرهنگ، حسین بن علی (ع)، انسان، کربلا، خاکریز نرم، حمله به دشمن، توپ و تفنگ، سیاسی، فرهنگ، سازندگی، امت اسلامی، فرهنگ منحط جاهلی، استکبار غرب، منافع سیاسی دشمن، منافع اقتصادی دشمن، اسلام، مسلمان، اسلام واقعی، قرآن، عملیات، جنگ و جهاد، جانباز، خانواده های شهدا، آنتی ویروس نود 32، آنتی ویروس ESET NOD32 Antivirus 4،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات