تاریخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 | 01:09 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

                  

 

آیا فکر نمی کنید حجاب داشتن برای خانمها سخت باشد؟

جواب از دکتر شاهین فرهنگ:

 آیا تابحال به دندانپزشکی مراجعه کرده اید؟ اول یک آمپول به لثه شما می زنند (که دردناک است) و بعد یک لوله هم کنار لب‌تان می گذارند و مجبورید از اول تا آخر دهانتان را باز نگهدارید و این رنج‌آور و سخت است و بعد با مته شروع به سوراخ کردن دندان می کنند. هرچند دندان بی حس است ولی باز کمی درد را حس می کنید و از شدت اضطراب دستة صندلی را محکم می چسبید و احیانا دست و پایتان می لرزد. بعد هم یک مشت پنبه در دهانتان جا می دهند و تا مدتی نه می توانید حرف بزنید و نه چیز بخورید. با این همه بلایی که دکتر بر سر شما می آورد ولی باز از او می پرسید: «آقای دکتر جلسة آینده کی بیایم؟» چرا با این همه بلایی که سر شما آورده یک سیلی تو گوشش نمی زنید؟ چون می دانید ظاهر این کار درد و آزار و اذیت بود ولی باطن آن شفا و نفع ما در آن است.

 

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

سورة بقره آیة: 216: «و عسی از تکروه شی و هو خیر لکم»

 «چه بسا چیزهایی که شما از آن کراهت دارید ولی خیر شما در همان است.»

مسلم کسی دوست ندارد آمپول توی لثه اش بزنند و با مته دندانش را سوراخ کنند ولی وقتی دیدیم خیر ما در آن کار است در حالی که از آن کار کراهت داریم ولی آن را انجام می دهیم.

دوستان یک چیزهایی هست که شاید انسان بخاطر شرایط تمایلی به آن نداشته باشد. که یکی از اینها «حجاب» است. حجاب چیزی نیست که خیلی آسان باشد. حجاب داشتن سخت است. سخت است که شما در دمای 34 درجه بیرون از خانه با حجاب باشید. ولی یک سری سختی ها هست که نفع ما در آن است.

الماس شدن سختی دارد

شما می دانید که ما در هیچ جای دنیا معدن الماس نداریم، الماس را از معدن زغال سنگ استخراج می کنند. ابتدا مقادیر زیادی زغال سنگ بیرون می آورند تا در آن انتها به مقدار کمی الماس برسند. جنس زغال سنگ و الماس هر دو از کربن است. چرا مقدار زیادی از فضای معدن مربوط به زغال است که ارزش مادی چندانی ندارد؟ (در کوره می سوزد و خاکستر آن را هم به باد می دهند.) و چرا فقط مقدار کمی الماس در وسط معدن زغال سنگ وجود دارد؟ چون کربنی که در وسط معدن بوده از همه طرف فشار سنگینی را تحمل کرده و ذرات کربن منسجم و متبلور شده اند و این کربن تبدیل به الماس شده. الماس شدن سختی دارد.

من می توانم از خودم سوال کنم که آیا می خواهی زغال سنگ بشوی؟ خیلی فشار و سختی لازم نیست. قیمتی هم نداری و بهایی هم به شما نمی دهند. ولی اگر می خواهی الماس بشوی فشار لازم است.

 

جواب از خانم سیستانی، کارشناس برنامة ریحانة رادیو معارف:

به نسبتی که معنویت در وجود انسان حاکمیت پیدا کند، از اجرای احکام الهی استقبال می‌کند؛ و به نسبتی که از معنویت دور می‌شود و گرفتار نفسانیت می‌شود؛ طبیعتا اجرای احکام او را در مشقت و سختی قرار می دهد. انسان اگر در مسیر بندگی قرار گرفته باشد البته حجاب را امر سختی نخواهد دانست. بعضی می‌پرسند چرا ما سختی بکشیم که جامعه در آسایش و راحتی باشد؟ این غلط است چون اولین سود و بهره را از حجاب خود زنان ما می‌برند. اول امنیت خودمان حفظ می‌شود. بعد امنیت جامعه.
طبقه بندی: مباحث حجاب دکتر شاهین فرهنگ، پاسخ به سوالات و شبهات حجاب،
برچسب ها: زغال سنگ، سورة بقره، رادیو، کربن، لثه، حجاب، پوشش و حجاب، حجاب و عفاف، حجاب در اسلام، پوشش در اسلام، پوشش و حجاب در اسلام، فلسفه حجاب، حجاب و عفاف در اسلام، پاسخ به سوالات حجاب، پاسخ به شبهات حجاب، مساله حجاب، مسائل مربوط به حجاب، پیام حجاب، پوشش اسلامی، حجاب اسلامی، آپدیت آنتی ویروس نود32، دکتر شاهین فرهنگ، دندانپزشکی، الماس، رادیو معارف، برنامه ریحانه، برنامه ریحانه رادیو معارف، معدن زغال سنگ،
دنبالک ها: خانة تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic