تاریخ : جمعه 26 آبان 1391 | 12:22 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

 

امام حسین (ع): آنکه خونش را به راه ما می بخشد و جانش را بهر دیدار خدا آماده ساخته، پس با ما بیاید.

 

عاشورا به ما درس می دهد که در ماجرای دفاع از دین بصیرت بیش از چیزهای دیگر برای انسان لازم است. «حضرت امام خامنه ای»

 

همه عاشورایی باشیم تا زمینه ظهور حضرت ولی عصر (عج) فراهم شود. «امام خامنه ای»

 

عاشورا درس می دهد که جبهة دشمن با همة توانایی های ظاهری، بسیار آسیب پذیر است.

 

عاشورا یک حادثه نبود، بلکه یک فرهنگ بود. «حضرت امام خامنه ای»

 

 مسلمانان توسط دو بال قرمز و سبز بر جهان غالب می شوند، بال قرمز نماد مسلمانان بخصوص شیعیان به قیام کربلاست و بال سبز اعتقاد به منجی عالم بشریت است.  « فرانسیس فوکویاما نظریه پرداز پنتاگون»

 

وقتی به وادی مودت و محبت و عشق به حسین (ع) رسیدی، آنجاست كه متوجه می شوی عجبا! هزاران برابر آنچه ما به او محبت داریم، حسین (ع) به ما محبت دارد، همانا حسین (ع) آینة تمام نمای محبت خدا به بندگانش است. «استاد اصغر طاهرزاده»

 

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

سید الشهداء برای اسلام خودش را به کشتن داد. همان اسلامی که دست ماست و مع الاسف بعضی آنرا به بازی گرفته اند.

 

غدیر رفت، محرم آمد. محرم عزای نادیده گرفتن غدیر است. چه کوتاه است فاصلة ظهر غدیر تا ظهر عاشورا، روز بالا رفتن دست علی (ع) تا روز بالا رفتن سر حسین (ع)

 

از خدا می خواهم تو زندگیت فقط یک بار تو دو راهی بمانی اونم تو بین الحرمین، که ندونی پیش حسین (ع) زانو بزنی یا عباس (ع)

 

کسانی که برای جانشان راه خدا را ترک می کنند، آنجا که باید حق بگویند نمی گویند، چون جانشان به خطر می افتد، از ترس جان و از ترس از دست دادن مقام و پست و از ترس منفور شدن و تنها ماندن، حاضر می شوند حاکمیت باطل را قبول کنند و در مقابل باطل نمی ایستند و از حق طرفداری نمی کنند، آنوقت دیگر حسین ابن علی ها به مسلخ کربلا خواهند رفت، به قتلگاه کشیده خواهد شد؛ یزیدها بر سر کار می آیند، امامت به سلطنت تبدیل خواهد شد.

 

حسین (ع) بیش از آنکه تشنة آب باشد تشنة لبیک بود. افسوس که بجای افکارش، زخمهایش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی دانستند! «دکتر علی شریعتی»

 

علامه امینی شب عاشورا مدام برای امام زمان صدقه کنار می گذاشتند و می گفتند امشب قلب حضرت در فشار است. صدقه برای حضرت فراموش نشود.

 

همواره مجالس عزاداری امام حسین (ع) را به پا دارید. «شهید محمد علی ناظمی»

 

هم زنجیر بزن، هم خود را از زنجیر هوای نفس برهان، هم سینه بزن، هم سینة دردمندی را از غم و آه آزاد کن، هم اشک بریز، هم اشک از چهرة مظلومی پاک کن، هم غذا بده، هم شکم یتیم گرسنه ای را سیر کن، آنگاه با افتخار بگو: یا حسین!

 

قافلة عشق به سر منزل جاودان خویش نزدیک می شود و این عاقبت کار عشق است، لقاء ربه کربلا آمیزه کرب است و بلا و بلا افق طلعت شمس اشتیاق است و آن تشنگی که کربلائیان کشیدند تشنگی راز است. 

 

در زندگی سعی كنیم عاشق خدا شویم، مثل امام حسین (ع).

 

روز عاشورا روز محرم شدن در محرم است.

 

زینبی بودن وظیفه است و زینبی ماندن هنر.

 

عاشورا یاد این شعار زیباست: خون بر شمشیر پیروز است.

 

خون حسین و اصحابش کهکشانی است که بر آسمان دنیا راه قبله را می نماید. بگذار اصحاب دنیا ندانند. کرم لجنزار چگونه بدانید که بیرئن از دنیایی که او تن می پرورد چیست؟ زمین و آسمان او همان است، و اگر او را از آن لجنزار بیرون کشند، می میرد!

 

اوج طلوع است غروب حسین (ع).

 

بزرگ فلسفة نهضت حسین این است: كه مرگ سرخ به از زندگی ننگین است. نظام كنونی جهان قابل تحمل نیست. فقط تفكر حسین (ع) چارة كار است.

 

آیا صدای «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) را می شنوی؟ او باز هم مظلوم است و غریب، او حتی شب عاشورا در راز و نیاز است و ما در همة عمر در خواب غفلت، حال او باید ما را یاری كند یا ما او را؟

 

شاید بهتر است بجای سرزنش كوفیان خود را سرزنش كنیم. آنان لااقل به حسین (ع) نامه نوشتند و سپس پشت كردند. و ما حتی ظهورش را طلب نمی كنیم ببین امام چه تنهاست كه حتی 72 یار هم ندارد كه اگر داشت بی شك می آمد. پس با این حساب ما از سپاه كوفیانیم. وای بر ما!

 

نمی دانم اگر ما جمع عزادار در كربلا بودیم جزء كدامیك بودیم اصحاب یا ... دشمنان؟!

 

حسین چراغ هدایت و كشتی نجات است.

 

وداع با غدیر شروعی بود برای حادثة كربلا.
طبقه بندی: کوتاه، جالب، خواندنی، دیدنی، امام حسین (ع)، کربلا و محرم، پیامک و اس ام اس مناسبتی،
برچسب ها: کربلا، جملات زیبا درباره کربلا، جملات زیبا درباره محرم، جملات زیبا درباره عاشورا، جملات زیبا درباره امام حسین (ع)، همه جا همین جاست، اس ام اس کربلا، اس ام اس محرم، اس ام اس عاشورا، اس ام اس امام حسین (ع)، پیامک کربلا، پیامک عاشورا، پیامک محرم، پیامک امام حسین (ع)، دهه محرم، غدیر، چراغ هدایت، گشتی نجات، هل من ناصر ینصرنی، زندگی، خواب غفلت، ظهور، نهضت امام حسین (ع)، عاشق، روز عاشورا، امام زمان (عج)، دکتر علی شریعتی، قتلگاه، صدقه، سید الشهداء، ‌ ظهر عاشورا، بین الحرمین، فرانسیس فوکویاما، بصیرت، امام زمان (ع)، مقام معظم رهبری، ‌امام خامنه ای، آنتی ویروس نود 32، nod 32،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات