تاریخ : دوشنبه 20 آذر 1391 | 11:00 ب.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

عکس های رمانتیک و عاشقانه زیبا

«جلسة بله برون»

 (ازدواج موفق 51)

دکتر شاهین فرهنگ

جلسه بله برون بعد از خواستگاری و بعد از تصمیم صد در صد دو خانواده برای ازدواج است. که این جلسه هم مثل سوم خواستگاری در حضور بزرگان فامیل انجام می شود و منطقی نیست که جلسه سوم خواستگاری و بله برون با هم باشد چون ما در جلسه سوم خواستگاری تازه می خواهیم به محرمیت این دو تا و توجه به علائم هشدار دهنده فکر کنیم مسائلی که در این جلسه رد و بدل می می شود عبارتند از میزان مهریه، زمان عقد، زمان عروسی، خرید حلقه و آینه شمع دان، مکان عقد و مسائل این چنینی.

 

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

بعضی ها می گویند وقتی که که ما روی مهریه به توافق رسیدیم باید حتما آن را مکتوب کنیم و امضاء بگیریم که این رفتار بسیار رفتار زشت و توهین آمیزی است چون ما داریم به آنها اعلام می کنیم که ما از همین الان به شما اعتماد نداریم و باید امضاء کنید که بعد نخواهید زیر حرفتان بزنید. زندگی که با تردید و سوء اعتماد آغاز می شود را خدا به خیر بگذراند!!

معمولا در جلسه بله برون رسومی وجود دارد که پاره ای از این رسوم در سراسر کشور مشترک است و پاره ای هم در استانها و شهرها و محله های مختلف متفاوت است. معمولا در تمام کشور خانواده داماد برای بله برون که می روند یک چیزی مثل حلقه یا پارچه یا ترمه و ... را برای خانواده عروس می برند. البته این رسوماتی که بعضا در مناطقی از کشور وجود دارد که برای پنجاه شصت نفر از اعضای فامیل دختر چیز می برند را قبول نداریم.

دیدن دختر با لباس بدن نما و نازک

سوال: دختر یا پسر و یا هر دو می گویند برای اینکه من قطعا دیگر کار را تمام کنم باید بدن او را ببینم که آیا از بدن او خوشم می آید یا نه! ببینم یک وقت عیبی توی بدنش نداشته باشد! از روی پیراهن که نمی شود متوجه سالم بودن بدن شد و سوال این است که آیا دختر و پسر هر دو (بعد از اینکه همه مراحلی که گفتیم را طی کردیم و به مجلس بله برون رسیدیم) می توانند بدن همدیگر رو از زیر لباس نازک و کاملا بدن نما ببینند؟ آیا دین اسلام چنین چیزی را اجازه می دهد؟

جواب: بله. ولی چهار شرط دارد.

شرط اول:

دیدن در آخرین مرحله انتخاب باشد. یعنی تصمیم قطعی است و تمام برسی ها انجام شده و فقط می خواهیم از سلامتی و زیبایی اندام او اطلاع پیدا کنیم.

شرط دوم:

قصد جدی جدی جدی جدی ما ازدواج است و دیگر هیچ مانعی برای ازدواج بین ما وجود ندارد

شرط سوم:

اگر یکی از طرفین شرط کند و بگوید که اگر من طرف مقابل خودم را نبینم ازدواج نمی کنم. (یعنی اگر یکی از دو طرف شرط نکرده باشد اینگونه نیست که حتما باید این اتفاق بیافتد و حتما واجب است که بدن همدیگر را در لباس نازک ببینند.)

شرط چهارم:

بدون قصد لذت باشد.

سوال: آقای فرهنگ من بدون قصد لذت می بینم اما خب وقتی نگاه می کنم به یک دختری که لباس بدن نما و نازک (تور) پوشیده خودبخود آدم لذت میبره!

جواب: این لذت حین تماشا را دین اسلام می گوید اشکالی ندارد. ولی نه اینکه از اول قبل از نگاه کردن به قصد لذت بردن نگاه کند. نیت اولی نباید به قصد کیف کردن و لذت بردن باشد اما خب معلوم است که دیدن بدن یک دختر (جنس مخالف) بدون لذت نیست.

ادامه این بحث را در شماره بعدی ازدواج موفق مطالعه کنید...
طبقه بندی: ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)،
برچسب ها: ازدواج موفق، دکتر شاهین فرهنگ، جلسه سوم خواستگاری، بله برون، بله بران، مهریه، میزان مهریه، عقد، زمان عقد، عروسی، عقد و عروسی، آینه و شمعدان، خرید حلقه ازدواج، لباس بدن نما، دیدن بدن دختر به قصد لذت، جنس مخالف، نگاه به قصد لذت، نگاه به جنس مخالف به قصد لذت، خانواده داماد، خانواده عروس، زندگی، پارچه ترمه، آنتی ویروس نود 32، nod 32،
دنبالک ها: خانه تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic