تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1391 | 01:00 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«شیربها»

(ازدواج موفق 54)

دکتر شاهین فرهنگ

بعضی از مناطق کشور رسم است که می گویند مامان دختر به او شیر داده و شما باید پول آن را بدهید. می خواهم ببینم مگر مامان پسر به او شیر نداده.

قبل از عقد خانوادة پسر باید پولی را به عنوان شیر بها به خانوادة دختر بدهند. و بسیاری از پسر ها چون ندارند این پول سنگین را بدهند ازدواج صورت نمی گیرد.

 

آیت الله امینی: درصدی از خانمها در صدی از مهریه را به عنوان شیربها برای تهیة جهیزیه دریافت می کنند که باید بدانند مالک این پول دختر است و آنها حق هیچگونه دخل و تصرفی در آن ندارند. و اگر شیربها چیزی جدای از مهریه مثلا به عنوان حق الزحمه باشد حرام و غیر شرعی است.

 

امام رضا (ع): اگر مردی با زنی ازدواج کند و با وی شرط کند علاوه بر مهر باید مبلغی هم به پدر عروس بدهد. مهر جایز و آنچه که پدر عروس معلوم کرده فاسد است.

 

تحریر الوسیلة امام: اگر مرد شیربها را با میل و رضایت ندهد بلکه برای این بدهد که خانوادة عروس مانع ازدواج نشوند حرام است.
طبقه بندی: ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)،
برچسب ها: ازدواج موفق، دکتر شاهین فرهنگ، استاد شاهین فرهنگ، شیربها، خانواده عروس، خانواده داماد، آیت الله مدنی، امام رضا (ع)، مهریه، تهیه جهیزیه، پدر و مادر عروس، تحریر الوسیله حضرت امام (ره)، آپدیت آنتی ویروس نود 32، nod 32،
دنبالک ها: خانه تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic