تاریخ : پنجشنبه 30 آذر 1391 | 01:00 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«عقد»

(ازدواج موفق 56)

دکتر شاهین فرهنگ

بعضی ها می گویند این مسخره نیست که دو تا جملة عربی می خوانند و دختر و پسر به هم محرم می شوند؟ شما می روید محضر که یک خانه را معامله بکنید. بعد چند تا خط کج و کوله به عنوان امضاء می کشید و خانه می شود مال آن یکی. مسخره نیست با یک خط کشیدن یک خانة چندصد میلیونی مال یکی دیگر می شود. مسخره نیست. این امضاء یک قرارداد است که شما وکالت یک چیزی را به کس دیگری می دهی. این دو تا جمله هم به عنوان کسب اجازه از خداوند و یک قرار داد است. خداوند دارد به شما اجازة یک تصرف را می دهد. همان طور که با یک امضاء شما اجازه می دهید که دیگری در خانه ای که قبلا مال شما بود تصرف بکند با خواندن خطبة عقد هم خداوند به شما اجازه می دهد تا در هم تصرف کنید و هر کدام مال دیگری بشوید.

رسول اکرم (ص): وقتی که زن و مرد بعد از عقد به همدیگر نگاه می کنند خدا با نظر رحمت به آنها نگاه می کند. و وقتی دست همدیگر را می گیرند گناهانشان از بین دستانشان فرو می ریزد.

اینقدر عقد اهمیت دارد.

           برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

نکتة مهم:

لطفا برای عقد کردن عجله نکنید. اگر خانوادة پسر یا دختر می گویند یک هفته ای عقد کنیم شما این کار را نکنید. اصلا برای عقد عجله نکنید.

 

یک توصیة جدی و مهم:

دخترخانمها حواسشان را جمع کنند که هر چیزی که در عقدنامه آمده پسرها باید آن را امضاء کنند. چیزهایی که در عقدنامه آمده مطابق با دین است.

 

بند یک عقدنامه (سند ازدواج) :

ضمن عقد نکاح زن شرط کرد هر گاه طلاق به درخواست او نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از کوتاهی در انجام دادن وظایف همسری یا سوء رفتار و سوء اخلاق وی نباشد. (مرد عامل طلاق نیست بلکه مرد دارای مشکل و ناسازگاری است) مرد موظف است نصف دارایی موجود خود را که بعد از ازدواج بدست آورده یا معادل آن را طبق نظر دادگاه بلاعوض به زن منتقل کند. چون هر چه که بدست می آید مال زن و شوهر است. زن هم حق و حقوق دارد او هم زحمت می کشد. برای تربیت بچه ها، برای کارهای خانه.

بند دوم:

مرد وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر، به زن می دهد که در دوازده مورد از طریق مراجعه به دادگاه و اخض مجوز از آن پس از انتخاب نوع طلاق خود را مطلقه سازد. (در اسلام حق طلاق با مرد است. دین اسلام می گوید زن حق طلاق ندارد) ولی در اینجا مرد می گوید که من حق طلاقم را از طریق خودم به زنم می دهم. یعنی زن وکیل من می شود.

دوازده مورد به قرار زیر است:

 

اول: خودداری در پرداخت نفقه به مدت شش ماه.

دوم: سوء رفتار یا سوء معاشرت

سوم: ابتلای زوج به امراض سخت.

چهارم: جنون.

پنجم: انتخاب شغلی که مغایر با حیثیت همسر است.

ششم: محکومیت قطعی شوهر به پنج سال حبس.

هفتم: اعتیاد زوج.

هشتم: ترک خانواده.

نهم: محکومیت شوهر در اثر ارتکاب جرم.

دهم: عقیم بودن مرد.

یازده: مفقود الاثر شدن مرد.

دوازده: انتخاب همسری دیگر بدون اجازة همسر فعلی.

 

خب دلیلی دارد که مردی اینها را امضاء نکند؟ معنی اش این است که من می خواهم یکی از این کارهای را یا چند تا از اینها را انجام بدهم و طلاق هم نمی دهم. این حق شما است. نباید کوتاه بیایید. بند بند این عقد نامه را باید امضاء کند.
طبقه بندی: ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)،
برچسب ها: ازدواج موفق، دکتر شاهین فرهنگ، استاد شاهین فرهنگ، گناه، عقد، مراسم عقد، رسول اکرم (ص)، خطبه عقد، خانواده عروس، خانواده داماد، عقدنامه، سند ازدواج، مفاد عقدنامه، اسلام و طلاق، طلاق، حق طلاق، نفقه، سوء رفتار، سوء معاشرت، اعتیاد، عقیم بودن مرد، انتخاب همسر، زن و شوهر، بروز رسانی آنتی ویروس نود 32، nod 32،
دنبالک ها: خانه تحول (سایت دکتر شاهین فرهنگ)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات