تاریخ : شنبه 23 دی 1391 | 01:00 ب.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

یک از اخلاقهای پسندیده در جامعه بشری، تعریف از همدیگر می باشد، که این امری بسیار پسندیده می باشد. اما هین تعریف کردن در بعضی موارد تبدیل به یک معضل اجتماعی می شود.

در یکی از شایع ترین مواردی که تعریف نتیجه اش خوب نمی شود، تعاریفی است که زنان یا مردان از زیباییهای دیگری برای همسرشان می گویند.

این امر در بین زنان بیشتر رواج دارد؛ مثلا زنان در مجالس عروسی و میهمانیها و ... سعی بر جلوه گری و نشان دادن زیباییهایشان برای همدیگر هستند که البته این امر هیچ عیبی ندارد؛ ولی مشکل زمانی ایجاد می شود که زنی زیباییهای زن دیگری را برای افراد نامحرم و یا همسرش تعریف می کند، که این تعریف یکی از بدترین تعاریفی است که صورت می گیرد.

در مشاوره ها،  زن جوان از شوهرش به خاطر چشم چرانی و یا رابطه با زن دیگر،( که در خیلی ازمواقع دوست خودش می باشد) گله و شکایت می کند، که یکی از علل ارتباط شوهرش با زنی دیگر می تواند، همین تعریف کردن او از زیباییهای زنان دیگر برای همسرش باشد، که این خلاف حیا و عفاف است. و وقتی که حیا و عفاف در زندگی زناشویی ازبین رفتٰ، جایش را خیانت و گناه پر می کند.


(گروه حجاب و عفاف)

و توصیه ای به همه زنان و دختران برای مقابله با اینجور مشکلات و ناهنجاریها از زبان رسول خدا (صلی الله علیه و آله) که فرمودند:
« زن مسلمان با زنی که اوصاف و زیبایی های او را برای شوهرش توصیف می کند، همنشین نشود زیرا این عمل مانند آن است که شوهر آن زن، زیبایی او را دیده است
» (1)

ای زنان و دختران ایران زمین ! همانا تعریف از زیبایی شما در مقابل نامحرم، عین بی حجابی و بی حیایی شماست، زیرا ذهن انسان قدرت تصویر سازیش بسیار بالاست.
ای زنان و دختران ایران زمین ! مواظب خودتان ودیگران باشید، تا زیباییهایتان که تنها مخصوص محارم و شوهرتان است، نامحرم با تعریف نبیند.

========================
1- النبی (صلی الله علیه و آله) : ( لا تباشر المراة تنعتها لزوجها کانه ینظر الیها) تفسیر ابن کثیر ج 3 ص384 طبقه بندی: مباحث حجاب،
برچسب ها: حجاب، پوشش و حجاب، حجاب و عفاف، حجاب در اسلام، پوشش در اسلام، پوشش و حجاب در اسلام، فلسفه حجاب، حجاب و عفاف در اسلام، پاسخ به سوالات حجاب، پاسخ به شبهات حجاب، مساله حجاب، مسائل مربوط به حجاب، پیام حجاب، پوشش اسلامی، حجاب اسلامی، تعریف از زیبایی همسر، زیبایی دیگران، اخلاقهای پسندیده، جامعه بشری، معظلات اجتماعی، مجلس عروسی، جلوه گری زن، زیبایی های زن، نامحرم، زن جوان، چشم چرانی، رابطه با زنان، رابطه با زنان شوهر دار، حیا و عفاف، زندگی زناشویی، خیانت و گناه، توصیه ای به زنان و دختران، رسول اکرم (ص)، زن مسلمان، بی حجابی، بی حیایی، قدرت تصویر سازی انسان، زنان و دختران ایران زمین، تفسیر ابن کثیر،
دنبالک ها: حجاب و عفاف،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات