تاریخ : پنجشنبه 30 شهریور 1391 | 03:00 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«شهدای شهرستان خمینی شهر»

مردم متدین و ولایتمدار شهرستان خمینی شهر که سابقۀ درخشانی از مجاهدت و فداکاری در دفاع از اسلام و مکتب اهل البیت (ع) در پروندۀ افتخارات خود دارند به پیروی از امام راحل عظیم الشأن در دوره‌ی شکل گیری گسترش و اوج نهضت اسلامی با تشکیل اجتماعات عظیم و بر پایی تظاهرات خیابانی علیه رژیم طاغوتی شاه، و بخصوص در ماه محرم 1357 در رویارویی با نظامیان سفاک شاه، 10 نفر شهید والامقام و ده‌ها نفر مجروح و مصدوم تقدیم اسلام و انقلاب نمودند.

از مهمترین علمای شهید شهرستان خمینی‌شهر می توان به مبارز شهید «سید مجتبی نواب صفوی» مسئول فدائیان اسلام، و «آیت الله شهید  اشرفی اصفهانی» پنجمین شهید محراب اشاره کرد.

اعزام 28500 رزمنده به میدان کارزار با متجاوزان به حریم اسلام و ایران و تقدیم 2300 شهید و 3700 جانباز و 372 نفر آزاده، برگی از دفتر زندگی مردم خمینی شهر در سالهای نورانی دفاع مقدس است.

                   برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

            

«جبهه‌ی ذولفقاریه»

در نخستین هفته‌ی آغاز جنگ و آنگاه که آبادان در حصر صدامیان بود، جان برکفان خمینی‌شهری با بالگرد وارد جزیره‌ی آبادان شدند، در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح عراق سینه سپر کردند و با کمترین امکانات نظامی خود یک خط دفاعی محکم به طول 14 کیلومتر از ساحل کارون تا میدان تیر آبادان تشکیل دادند و پس از نجات آبادان، مسئولیت حفظ و حراست و اداره‌ی جبهه‌ی ذوالفقاریه را رزمندگان سلحشور خمینی‌شهری بر عهده گرفتند.

«کردستان»

منطقة کردستان به مدت 9 سال تمام (از ابتدای سال 1359 تا پایان سال 1367) شاهد دلاوریهای بیش از 2000 رزمنده و بسیجی و پاسدار خمینی شهری برای حفظ و تأمین امنیت بخش‌های مهمی از راه‌های مواصلاتی و نقاط مهم شهرها و روستاها بود، ماموریتی که با تقدیم 104 شهید و صدها مجروح و مصدوم و با سرافرازی و موفقیت به انجام رسید..

«لشکر 8 نجف اشرف»

جبهه‌‌ای در غرب شوش- دزفول، جبهه‌ای در غرب کشور (استان ایلام) و دهها نقطه‌ی دیگر یادآور حماسه سازی جوانان این دیار است.

خاکهای نرم جبهه‌ی میمک فراموش نخواهد کرد حماسه آفرینی 2400 نفر از بسیجیان دریادل خمینی‌شهری را که در اسفند سال 1359 به فرماندهی شهید محمدعلی کاشی در کنار دیگر رزمندگان، در دفاع از ارتفاعات مهم و استراتژیک مرزی استان ایلام حماسه های ماندگار از خود به یادگار گذاشتند و در این مقاومت مردانه و نسبتا طولانی، 41 لالة خونین را به بستان انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

 

از ابتدای سال 61 و عملیات بزرگ «فتح المبین» تا عملیات «محرم» رزمندگان خمینی‌شهری در همه‌ی سازمان‌های رزم سپاه اصفهان حضور داشتند اما از آن تاریخ تا پایان جنگ نیروهای خمینی‌شهری به صورت متمرکز به لشکر 8 نجف اشرف اعزام می‌شدند و در گردان‌های خط شکن و در صفوف مقدم تا واحدهای ستادی و مدیریتی حضور فعال و چشمگیر داشتند. از این رو شرح حماسه‌ها و رشادت‌هایی که در دوران طولانی حضور در لشکر آفریده‌اند، با شرح فداکاری‌ها و کارنامه‌ی درخشان لشکر 8 نجف اشرف گره خورده است.
طبقه بندی: شهید و شهادت و شهدا، خمینی شهر،
برچسب ها: شهرستان خمینی شهر، لشگر 8 نجف اشرف، لشکر 8 نجف اشرف، دزفول، شوش، جبهه، استان ایلام، میمک، شهید، شهدای خمینی شهر، عملیات فتح المبین، عملیات محرم، دفاع مقدس، سازمان رزم سپاه اصفهان، بستان، انقلاب اسلامی، منطقة کردستان، بسیج، پاسدار، جبهة ذولفقاریه، جزیرة آبادان، عراق، بالگرد، ساحل کارون، آیت الله شهید اشرفی اصفهانی، شهید نواب صفوی، فدائیان اسلام، اسلام، جمهوری اسلامی ایران، صدام حسین، علمای شهید شهرستان خمینی شهر، محمد رضا شاه، اهل البیت (ع)،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic