تاریخ : جمعه 3 شهریور 1391 | 01:35 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«سیمای حجاب»

«در سخنان بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران»

«حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره)»

«در اسلام، زن باید حجاب داشته باشد و واجب است تمام بدن زن به جز قرص صورت و دستها تا مچ از نامحرم پوشیده شود و زن می تواند هر لباسی را که حجابش را بوجود آورد اختیار کند ، ولی پوشیدن چادر بهتر است (هرچند پوشیدن چادر لازم و واجب نیست) و از لباسهایی که توجه نامحرم را جلب کند باید اجتناب شود.»

 

«اسلام نمی خواهد که زن به عنوان یک شئ و یک عروسک در دست ما مردها باشد، اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانی جدی و کار آمد بسازد.»

                برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

«ما می خواهیم زنان را از فسادی که آنها را تهدید می کند آزاد سازیم.»

 

«آنچه اسلام با آن مخالف است و آن را حرام می داند فساد است، چه از طرف زن باشد و چه از طرف مرد، فرقی نمی کند.»

 

«امروز باید خانمها وظایف اجتماعی خودشان را و وظایف دینی خودشان را عمل بکنند، و عفت عمومی را حفظ بکنند و روی آن عفت عمومی کارهای اجتماعی و سیاسی را انجام بدهند.»

 

«در نظام اسلامی، زن به عنوان یک انسان می تواند مشارکت فعال با مردان، در بنای جامعة اسلامی داشته باشد.»

 

«اسلام به زنان آزادی داده است.»

 

«اسلام با آزادی زن نه تنها موافق است، بلکه خود پایه گذار آزادی زن در تمام ابعاد وجودی زن است.»

 

«تشیع نه تنها زنان را از صحنة زندگی اجتماعی ترد نمی کند بلکه آنان را در جامعه؛ در جایگاه رفیع انسانی خود قرار می دهد.»

 

«زنان از نظر اسلام، نقش حساسی در بنای جامعة اسلامی دارند؛ و اسلام، زن را تا حدی ارتقاء می دهد که او بتواند مقام انسانی خود را در جامعه باز یابد و از حد شئ بودن بیرون بیاید؛ و متناسب با چنین رشدی می تواند در ساختمان حکومت اسلامی مسئولیتهایی به عهده بگیرد.»

 

«آنها که زنها را می خواهند ملعبة مردان و ملعبة جوانان فاسد قرار بدهند جنایتکارند؛ زنها نباید گول بخورند. زن گمان نکند این مقام زن است که بزک کرده بیرون برود، با سر باز و لخت.»

 

«این مقام زن نیست، زن باید شجاع باشد، زن آدم ساز است، زن مربی انسان است.»

 

«یکی از امور دیگری هم که باز من گفته ام، این است که ما را جوری بار آورده بودند که یا باید فرنگی مآب باشیم یا هیچی. یک نفر جوان، یک نفر خانم اگر سرتا پایش فرنگی مآب است، این معلوم می شود خیلی عالی مقام است و اگر چنانچه مثل سایر مسلمانهاست، این خیلی عقب افتاده است. عقب افتادگی و جلو رفتن را به این می دانستند که فرنگی مآب باشد.»

 

«تا این خانمها... تا اینها توجهشان به این است که فلان چیز باید، فلان مد از غرب به اینجا بیاید، فلان زینت باید از آنجا به اینجا سرایت بکند، تا یک چیزی آنجا پیدا می شود، اینجا هم تقلید می کنند. تا از این تقلید بیرون نیایید، نمی توانید آدم باشید و نه می توانید مستقل باشید. اگر بخواهید شما را به اینکه یک ملتی هستید، بشناسند و بشوید یک ملت، از این تقلید غرب باید دست بردارید، تا این تقلید هست، آرزوی استقلال را نکنید.»

(تبیان/ سخنان امام خمینی/ ص 226 و 227)

(نرم افزار آیه های انقلاب/ بخش کلمات قصار/ بخش زن)
طبقه بندی: مباحث حجاب، حضرت امام خمینی (ره)،
برچسب ها: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، مقام زن، حجاب در کلام امام خمینی، زن از نظر اسلام، حکومت اسلامی، وظایف اجتماعی زن، حجاب و عفاف، اسلام و آزادی زنان، نرم افزار آیه های انقلاب، عریانی زنان، مدگرایی، ملت، استقلال، مد و لباس،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic