چرا مردان مجازند هركاری می خواهند بكنند و هرگونه می خواهند لباس بپوشند اما ما زنان باید پوشش را  رعایت كنیم؟

جواب از حجه الاسلام مهدی عدالتیان:

در پاسخ این سوال باید بگویم این طور نیست كه مردان هیچ تكلیفی نداشته باشند و هرگونه لباس بپوشند از منظر دین بی اشكال باشد، بلكه چون هدف تمام این دستورات حفظ حرمت اجتماع و تامین امنیت جسمی و روحی جامعه و پیشگیری از نفوذ شیطان و افكار شیطانی در میان انسانهاست، اگر مردی بداند حضور او در جامعه با وضعیتی خاص مانند پوشیدن لباس آستین كوتاه و یا آرایش او، دیگران را به گناه وامیدارد باید از آن اجتناب كند.

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

اما علت اینكه كمتر به مردان در مورد پوشش تذكر داده شده این است كه خداوند زیبایی و جاذبه را در وجود زن قرار داده و مردان عموما آنچنان تهییج كننده نیستند كه لازم باشد كاملا خود را بپوشانند پس دستور پوشش به تناسب جاذبه و زیبایی داده شده. شاهد این مدعا این است كه می بینیم در طول تاریخ غالبا زنها صید و مردان صیاد بوده اند و همواره در ادبیات و  قصه ها و اشعار از جاذبه و زیبایی زنان سخن به میان آمده، (ای قد رعنای تو، ای کمند ابروی تو، خال لب تو، خم زلف تو، کمر باریک تو) ولی هرگز شاعری به توصیف زیبایی های جسمانی هیچ مردی نپرداخته است. پس ملاحظه می كنی كه هرگز مساله تبعیض بین زن و مرد مطرح نیست بلكه خداوند حكیم بر اساس واقعیتها و ویژگیهای جسمانی و حالات روحی زن و مرد برای آنان تكالیفی را معین فرموده است.

جواب از سرکار خانم ساسانی کارشناس برنامة ریحانه رادیو معارف:

در روانشناسی گفته می شود که آستانة تحریک پذیری مرد بسیار پایین‌تر از زن است. یعنی چه بسا با یک نگاه به یک حالت لذت می‌رسد. عمده ترین لذت مردان در نگاه است و حال آن‌که در زنان این بحث نیست (ویا کم‌تر است). ممکن است بدن مکشوفة یک زن برای مرد هیجانی را ایجاد کند و حال آن‌که این حالت برای زنان ایجاد نمی‌شود.
طبقه بندی: پاسخ به سوالات و شبهات حجاب،
برچسب ها: حجاب و عفاف، حجاب مردان، حجاب زنان، حجت الاسلام مهدی عدالتیان، زیبایی زنان، شیطان، لباس زنان، ادبیات، جاذبه‌ی زن، افکار شیطانی، روانشناسی، زیبایی جسم زن، تحریک پذیری مرد، جاذبه‌ی جنسی زن، گناه، زیبایی زن، نامه ای به خواهرم،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic