تاریخ : دوشنبه 6 شهریور 1391 | 07:06 ق.ظ | نویسنده : آرمان بدیعی

«آرامش»

روزی مرد ثروتمندی جایزه ای ویژه برای هنرمندی در نظر گرفت كه بتواند به زیباترین نحو «آرامش» را به تصویر در آورد. بسیاری از نقاشان داوطلب شدند و تابلوهای خود را به نزد او آوردند. مرد ثروتمند همة تابلوها را بدقت برسی كرد، ولی فقط از دو نقاشی خوشش آمد.

او مجبور بود بین  آن  دو نقاشی یكی را برگزیده و به نقاش  آن  جایزه  بدهد.  یكی  از تابلو ها منـظره ای از دریاچه ای آرام بود. در آن نــقاشی دریاچه مـثل یك آیـنه به نظر مـی رسید، چون كوه هایی سرسبز و سر به فلك كشیده و با ابهت اطراف دریاچه را احاطه كرده بودند، بالای دریاچه آسمانی یكپارچه صاف و آبی به چشم می خورد كه ابرهایی پر مانند و سفید در آن خودنمایی می كردند.

برای مشاهدة کامل متن بر روی گزینة ادامة مطلب کلیک کنید!

هر كسی كه این نقاشی را نگاه می كرد آنرا به عنوان بهترین تابلو انتخاب می كرد كه آرامش را به تصویر كشیده بود.

در تابلوی دیگر نیز كوه هایی به چشم می خوردند، ولی صخره ها لخت و ناهموار بودند. در آسمان ابری و گرفتة بالای كوه ها، ابرهایی سیاه و باران زا به چشم می خورد، و قطرات باران و رگه های آذرخش در آن نمایان بود. در دامنة كوه، چشمه ای جوشان قرار داشت. به همین دلیل این تابلو اصلا آرامش را در بیننده القاء نمی كرد. ولی وقتی مرد ثروتمند با دقت به آن نگریست پشت چشمه، بوتة كوچكی را دید كه داخل سوراخی در یك سنگ رشد كرده، داخل آن بوته پرندة مادر آشیانه ای ساخته و در كمال آرامش نشسته بود.

فكر می كنید مرد ثروتمند كدام نقاشی را برگزید و به كدام نقاشی جایزه داد؟ بله. نقاشی دوم را انتخاب كرد زیرا او می گفت:

آرامش به این معنا نیست كه در مكانی عاری از سر و صدا، مشكل و سختی زندگی كنیم. بلكه آرامش به این معناست كه در بحبوحة همة اینها باشیم و قلبمان در آرامش باشد. معنی واقعی آرامش چنین است.
طبقه بندی: موفقیت،
برچسب ها: آرامش، نقاشی، زندگی، داستان، نقاشی منظره، نقاشی طبیعت، تکنیکهای موفقیت،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic